Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ta nagroda mi się należała!

Elbląg, Ta nagroda mi się należała!
Laureaci Aleksandrów: (od lewej) Tomasz Muszyński i Marcin Tomasik (fot. PS)

Marcin Tomasik, Maria Makowska-Franceson i Tomasz Muszyński to laureaci tegorocznych Aleksandrów, nagród przyznawanych przez kapitułę za najlepsze role, a także przez widzów dla najpopularniejszego aktora. Zobacz fotoreportaż .

Wczoraj (28 marca) wieczorem w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Zgodnie z tradycją, podobnie jak w innych polskich teatrach, odczytane zostało orędzie, przygotowane specjalnie na święto ludzi sceny. Polski ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na autora orędzia wybrał Ludwika Flaszena, współzałożyciela Teatru Laboratorium.
     Wyjątkowy wieczór u Sewruka uświetniła premiera „Szatana z siódmej klasy” w reżyserii Czesława Sieńki. Po zakończeniu spektaklu nadszedł moment długo oczekiwany przez wszystkich aktorów – ceremonia wręczenia Aleksandrów.
     Aleksandry, czyli statuetki nawiązujące do postaci Aleksandra Sewruka, patrona elbląskiej sceny, przyznaje kapituła, a także widzowie. Pod uwagę brane są role w spektaklach granych od marca roku poprzedniego do marca roku bieżącego.
     W kategorii Męska Rola Roku kapituła, w której zasiada m.in. redaktor naczelny portElu Piotr Derlukiewicz, nominowała: Marcina Tomasika (za rolę Herzla w „Mein Kampf”), Tomasza Muszyńskiego (za rolę Hitlera w „Mein Kampf”) oraz Leszka Czerwińskiego (za rolę Raula w „Aż d bólu”). Aleksander trafił do rąk Marcina Tomasika.
     - Ta nagroda jest także dla moich kolegów, którzy mi partnerowali w tym spektaklu, a także w innych – mówi wzruszony laureat. – Było tyle świetnych ról i wszyscy bardzo się napracowaliśmy.
     W kategorii Kobieca Rola Roku kapituła nominowała trzy aktorki: Marię Makowską-Franceson (za rolę Dotty Otley w „Czego nie widać”), Annę Suchowiecką (za rolę Terry w „Aż do bólu”) i Annę Gryszkiewicz (za rolę Gretchen w „Mein Kampf”). Ostatecznie Aleksandra odebrała Maria Makowska-Franceson. (fot. niżej) Ona również otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Zaskoczona i wzruszona aktorka popełniła zabawną pomyłkę językową.
     - Chciałabym podziękować wszystkim moim partnerom, a było ich wielu – mówiła, a gdy widownia zareagowała śmiechem, poprawiła – partnerom scenicznym, oczywiście.
     W plebiscycie na Najpopularniejszego Aktora, który w tym roku prowadzony był w „Dzienniku Elbląskim”, dwóch portalach internetowych (w tym na portElu), głosować można było też na specjalnych teatralnych kuponach, zwyciężył Tomasz Muszyński.
     - Ta nagroda mi się należała, jak powiedziałaby moja postać, Adolf Hitler – mówił ze śmiechem.
     Wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl Włodek Gęsicki wręczył kosz kwiatów Lesławowi Ostaszkiewiczowi, który zwyciężył w plebiscycie popularności przeprowadzonym na stronach portElu.
     - Niech te kwiaty będą wyrazem sympatii naszych czytelników dla pana – powiedział Włodek Gęsicki.
     Z okazji Dnia Teatru swoje nagrody przyznaje także dyrektor Mirosław Siedler. W tym roku koperty z 1 000 złotych trafiły do: Marioli Tomasiak, spec. ds. osobowych, Hanny Rokity z pracowni krawieckiej, Leokadii Sajdy z Biura Organizacji Widzów, Barbary Bartoszyńskiej-Waller, inspicjentki-suflerki, Ewy Kęski, spec. ds. administracyjno-gospodarczych oraz aktora Marcina Tomasika.
     Dyrektor przyznaje też co roku specjalne Aleksandry dla Najwierniejszego Widza Zbiorowego – statuetka trafiła do Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu oraz Przyjaciela Teatru – najbardziej przyjacielska jest Grupa Żywiec S.A.
     
     Z najpopularniejszym aktorem elbląskiej sceny Tomaszem Muszyńskim rozmawia Marta Hajkowicz:

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Walentynki
Kalendarz Książkowy z Grawerem
PREZENT NA WALENTYNKI
Pieczątki Firmowe