Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Targi Seniora kulturalnie

 
Elbląg, Targi Seniora kulturalnie fot. nadesłana
Rek

Targi Seniora „Teraz my!” - piątkowe spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tym, jak spędzać aktywnie i zdrowo czas wolny, jak o siebie zadbać, gdzie udać się po poradę prawną czy związaną z finansami, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, rozpocznie się o godz. 11 w CSE „Światowid”. Targom towarzyszą występy artystyczne oraz wystawa zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego pt. „Trzeci tom życia”.

Przypomnijmy – w najbliższy piątek, 17 listopada od godz. 11 w sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie można skorzystać z podstawowych zabiegów przygotowanych przez firmy i instytucje oferujących swoje produkty i usługi dla seniorów.
     - Będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad w zakresie stylizacji, skorzystać z zabiegów na dłonie, masaży, ale także wypróbować sprzęt i urządzenia na przykład do ćwiczeń fitness – zapowiada Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, organizatorka targów. – Oprócz tego będzie można skorzystać z porad specjalistów, m.in. dotyczących zdrowia czy z zakresu praw przysługujących seniorom.
     Podczas targów nastąpi otwarcie wystawy zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego pt. „Trzeci tom życia”. - Jest to wystawa przekrojowa, której bohaterami są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu – mówi fotograf Krzysztof Kosecki. – Zdjęcia powstały na przestrzeni kilku lat.
     Targom towarzyszyć będą także występy artystyczne. Na scenie wystąpi grupa wokalna z CSE „Światowid” w Elblągu, która powstała w ramach projektu "Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań", a prowadzona jest przez Urszulę Zajko-Olejniczak. Będzie to ich debiut sceniczny w tym składzie. Wystąpi także zespół „Traugutki” , który funkcjonuje w Środowiskowym Domu Samopomocy Filia nr 2 w Elblągu pod kierunkiem muzykoterapeuty Zbigniewa Pisarkiewicza i cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w środowisku seniorów. W programie znalazła się także prezentacja zespołu wokalno-instrumentalnego „Lazurki”, który działa w Środowiskowym Domu Samopomocy Lazarus oraz zespołu muzycznego „Zakrzewianki” działającego od ponad 30 lat przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.
     - O tym, że seniorzy mają w sobie wiele chęci do działania i ogromną radość życia przekonywać nas będą także grupy kabaretowe – dodaje Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. Seniorów. – Wystąpi funkcjonujący od sześciu lat Kabaret „Ale Babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz kabaret „naJARane”.
     Grupy w swoim repertuarze mają zarówno skecze jak i piosenki inspirowane seniorską codziennością. W kabarecie „Ale Babki” występuje 10 pań, członkiń elbląskiego UTWiON, z których 7 występuje od początku jego istnienia. Z kolei kabaret „naJARane” działa od 2010 r. przy klubie seniora w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem”, stąd przewrotna nazwa. Najstarsza członkini ma 80 lat.
     - Zapraszamy także do udziału w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CSE „Światowid” – dodają organizatorzy. – Zapraszamy o godz. 12 i 15.
     
     Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.
     Targi są realizowane w ramach projektu „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017”.
     
     Szczegółowy program dostępny jest na stronie.
     

     Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl
     
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe