Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Waldemar Cichoń - Lucky Loser” – promocja książki

Elbląg, „Waldemar Cichoń - Lucky Loser” – promocja książki
fot. nadesłana

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do Krużganka w piątek, 13 lutego, o godz. 18 na promocję książki „Waldemar Cichoń – Lucky Loser” i spotkanie z artystą. W spotkaniu wezmą udział m.in. Ryszard Tomczyk i Jerzy Domino. Wstęp wolny.

Książka „Waldemar Cichoń – Lucky Loser” to zbiór tekstów przyjaciół i nauczycieli artysty. Znajdziemy tam wypowiedzi m.in. Ryszarda Tomczyka, Jarosława Denisiuka, Jerzego Domino czy Franciszka Duszeńki. To także bogata kolekcja zdjęć, plakatów i wycinków prasowych, dokumentujących 35 lat pracy twórczej Waldemara Cichonia.
     
     Waldemar Cichoń (ur. w 1955 r. w Elblągu) w 1980 r. zdobył dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Rzeźby, u profesora Franciszka Duszeńki. W 1997 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku uzyskał tytuł doktora sztuki.
     Pracuje głównie w drewnie, kamieniu, ceramice, brązie, operuje szeroką skalą realizowanych prac – zarówno kameralnych plakiet i statuetek, rzeźb gabinetowych i wystawienniczych. Wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu (Rovaniemi –1986 (Nagroda Honorowa) i w 1990, Milwaukee 1987 i w 1988 – II nagroda, Calgary – 1988, 1989 Quebec – III Nagroda , 1992 – Lulea w Szwecji).
     Organizator i komisarz Ogólnopolskich Plenerów ceramicznych i wystaw poplenerowych w Kadynach. W latach 80. inicjator i komisarz ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich INGERENCJE z wykorzystaniem drewnianych form odlewniczych w przestrzeni publicznej Elbląga. Przez wiele lat członek rady artystycznej przy Centrum Sztuki Galeria EL. W latach 9.0 członek Komisji Kultury przy UM Elbląg.
     
     W tekście Ryszarda Tomczyka czytamy:
„Cichoń bowiem, podobnie jak i większość szanujących się twórców, nie poddaje się żadnym regułom, żadnym wyprowadzonym z tradycji orientacjom i tendencjom merkantylnym, więc „wymogom rynku”. Zdaje też sobie sprawę z integralności sztuki, z prawa artysty i do kamuflażu, i do zmienności tonu i do swobodnego żonglowania dostępnymi mu tworzywami, i do afirmacji, i do kontry i do powoływania z dostępnych mu tworzyw, przedmiotów, i materiałów tworów żyjących własnym, nie poddającym się żadnym ze stereotypów bytowaniem.”
     
     Na wernisaż wystawy zapraszamy 28 lutego.
     
***
     Książka „Waldemar Cichoń – Lucky Loser”  do wygrania w konkursie portEl.pl
     
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski