Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkanocne konkursy

 
Elbląg, Wielkanocne konkursy fot. nadesłana

Przed świętami wielkanocnymi, tradycyjnie już w Światowidzie, odbędzie się impreza pod nazwą „Pogrzeb żuru i śledzia”. Ma ona bogaty program – to nie tylko jarmark sztuki ludowej czy kiermasz żywności naturalnej, ale również mnóstwo innych atrakcji, w tym dwa konkursy - plastyczny na zwierzątko wielkanocne i kulinarny na świąteczne ciasto.

Ponad 50 wystawców, którzy zaprezentują wyroby rękodzielnicze, a także stoiska z żywnością tradycyjną i naturalną, a nawet kosmetyki z naturalnych składników - wszystko to znajdzie się na Jarmarku Sztuki Ludowej i Kiermaszu Żywności Tradycyjnej, które odbywają się w ramach przedwielkanocnej imprezy pn. „Pogrzeb żuru i śledzia” w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
     Oprócz tego, podczas imprezy zaplanowane zostały również zajęcia dla dzieci. Będzie to malowanie figurek gipsowych pod okiem instruktorki plastyki oraz malowanie jajca na holu głównym. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali rozstrzygnięcie dwóch konkursów – „Zwierzątko wielkanocne” i „Baba z Mazur(kami)”.
     Celem pierwszego konkursu jest propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań artystycznych. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie zwierzątka wielkanocnego (np. kurczaczka/ baranka/ króliczka) – technika i kompozycja dowolna. W konkursie mogą wziąć udział dzieci do lat 10, a każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Na prace organizatorzy czekają do 11 kwietnia do godz. 16.00. Można je przynosić do Centrum Spotkań Europejskich Światowid do pokoju nr 38a. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali trzy nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na seans filmowy do Kina Światowid, przyznane zostaną również wyróżnienia w postaci zaproszeń na seans filmowy do Kina Światowid.
     Przedmiotem drugiego konkursu będą tradycyjne wypieki wielkanocne, a celem propagowanie tradycji wielkanocnych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań kulinarnych i wymiany kulinarnych doświadczeń. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć wypieków. Zgłaszać można wyłącznie nienaruszone wypieki. Prace muszą zostać dostarczone do organizatora konkursu w dniu 12 kwietnia do godz. 11.00 (CSE Światowid - hol główny). Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali trzy nagrody rzeczowe oraz zaproszenia za seans filmowy do Kina Światowid, a także dwa wyróżnienia w postaci zaproszeń na seans filmowy do Kina Światowid. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu 12 kwietnia (podczas Pogrzebu Żuru i Śledzia) ok. godz. 13.00 w holu głównym w CSE Światowid.
     Regulaminy konkursów dostępne są tutaj.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem