Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zachować w pamięci. Wirtualnej

 
Elbląg, Zachować w pamięci. Wirtualnej Dyrektor Antoni Czyżyk jest dumny z pracowni digitalizacji Światowida (fot. AD)
Rek

Chcą zachować dla potomnych domy podcieniowe, pałace i zamki, których nie brakuje w regionie. Dzięki technice 3D obiekty naturalnej wielkości będzie można obejrzeć z każdej strony, a ich konstrukcję odtworzyć co do mikromilimetra. Jednak by takie cuda się zadziały niezbędna jest nowocześnie wyposażona pracownia digitalizacji. Już bez cudów, na taką inwestycję unijne dofinansowanie otrzymało Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

To już ostatnie rozdanie unijnych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2014. Tym bardziej cieszy, że trochę więcej niż "nieco" grosza trafi do Elbląga. Najwięcej, bo ok. 10 mln zł dofinansowania otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka – na zagospodarowanie przestrzeni osiedlowej i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego będzie mogła wyremontować zabytkowy "Pałacyk", zastrzyk w informatyzację cieszy Centrum Rehabilitacji w Elblągu (również Powiatowe Centrum Medyczne sp. z o.o. w Braniewie) oraz Wojewódzki Szpital Zespolony.
     Beneficjentem jest także Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wart 504 tys. zł projekt związany z wyposażeniem pracowni digitalizacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 430 tys. zł. To pierwsza w regionie pracownia digitalizacji, w której archiwizowane są eksponaty w technice 3D. Efekty pracy można oglądać na stronie cyfrowewm.pl. Dzięki dofinansowaniu, w wirtualnej rzeczywistości znajdzie się jeszcze więcej obiektów. Zostanie zakupiony sprzęt do digitalizacji 3D obiektów wielkogabarytowych oraz zostanie rozbudowany serwis Cyfrowe Warmia i Mazury.

  Marszałek województwa Jacek Protas i dyrektor CSE Światowid Antoni Czyżyk podpisali dziś umowę o unijnym dofinansowaniu (fot. AD) Marszałek województwa Jacek Protas i dyrektor CSE Światowid Antoni Czyżyk podpisali dziś umowę o unijnym dofinansowaniu (fot. AD)


     - W przyszłości chcemy w technice 3D spróbować zachować dla potomnych domy podcieniowe, pałace i zamki, które są w naszym regionie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. - Cieszymy się więc bardzo, że pracownia wzbogaci się o kolejne urządzenia, które pozwolą na skanowanie powierzchni wielkogabarytowych. Będziemy mogli np. ręcznym skanerem zajrzeć do wnętrza pieca. Dzięki nowoczesnej technice będziemy mogli przygotować materiały dokumentujące obiekty od wewnątrz i z zewnątrz, z dokładnością do mikromilimetrów.
     Przez 10 lat Światowid otrzymał z unijnej kasy ok. 10 mln zł. - Na wyposażenie, poprzez pracownię digitalizacji, remont sali sportowej, światłowody, portale społecznościowe - przypomina dyrektor Antoni Czyżyk. - To ogromny zastrzyk finansowy. A to nie jest nasze ostatnie słowo - jednocześnie zapowiada ubieganie się o unijne pieniądze z kolejnego rozdania.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna