Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zatrzymani w kadrze

 
Elbląg, Zatrzymani w kadrze
Andrzej Smolik (po prawej) i Artur Rubinstein oczami mistrzów polskiej fotografii (fot. WS)

Możdżer, Młynarski, Kilar czy Penderecki na dużych, czarno- białych fotografiach, okiem sześciu mistrzów. Wczorajszy (16 lipca) wernisaż wystawy pn. „Oblicza muzyki”, którą oglądać można w Krużganku Galerii El, odbył się w ramach rozpoczynającego się festiwalu Jazzbląg. Zobacz więcej zdjęć.

 Wybór zdjęć, jak i sam tytuł wystawy to nie przypadek, są one ściśle połączone ze zbliżającym się świętem muzyki jazzowej w Elblągu. Ci, którzy zjawili się na wernisażu mogli podziwiać niezwykłe ujęcia przedstawicieli kultury polskiej związanych z muzyką, w tym m.in. z muzyką jazzową.
     Portrety te zostały uchwycone w obiektywie cenionych fotografów, członków Sekcji Dzieł
     Fotograficznych ZAiKS-u: Jacka Barcza, Wojciecha Druszcza, Krzysztofa Gierałtowskiego, Ryszarda Horowitza, Jana Morka i Marka Szymańskiego.
     Na wystawie pojawiło się piętnaście niesamowitych zdjęć przedstawiających twarze: Wojciecha Karolaka, Wojciecha Kilar, Jonasza Kofty, Witolda Lutosławskiego, Jerzego Maksymiuka, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Wojciecha Młynarskiego, Leszka Możdżera, Zbigniewa Namysłowskiego, Czesława Niemena, Krzysztofa Pendereckiego,
     Artura Rubinsteina, Andrzeja Smolika, Andrzeja Trzaskowskiego i Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
     Wernisażowi wystawy towarzyszyła dobra atmosfera, a nastroju dodawała także oprawa muzyczna w postaci utworów Meli Koteluk. Wystawa „zaiksowych” zdjęć pojawiała się już na innych festiwalach, a samo jej sprowadzenie do elbląskiej galerii nie było uciążliwe, gdyż jak wyjaśnia Beata Branicka: – ZAiKS jest pod tym względem bardzo otwartą instytucją.
     W wydarzeniu wzięła udział stosunkowo liczna grupa osób. Sam Jazzbląg Festiwal 2013 cieszy się bardzo dużą popularnością:
– Jesteśmy mile zaskoczeni odbiorem tej wystawy – podkreśla Beata Branicka. – Bilety na Jazzbląg Festiwal 2013 rzeczywiście się kończą. Jeśli ktoś planuje wziąć w nim udział na pewno lepiej, by kupił bilet wcześniej niż przed samym koncertem, gdyż może rozczarować się ich brakiem. Łatwiej jest także o lepsze miejsce.
     
     Zobacz program festiwalu. 
     
Patronem medialnym Jazzbląg 2013 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
so
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Pieczątki Firmowe
Clinex W3 Multi
Clinex Stronger