Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znakomity białoruski pianista w Elblągu

 
Elbląg, Znakomity białoruski pianista w Elblągu
fot. organizator

Po części jest Białorusinem, po części Polakiem. Ma wielki sentyment do tego miasta i jego mieszkańców. Ma tu także swych przyjaciół, gdy spłonęła sala koncertowa Zespołu Państwowych szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu dał koncert w Bibliotece Elbląskiej, a uzyskane środki wspomogły szkołę. Kirył Keduk, białoruski pianiasta, 24 maja zagra w Elblągu. 

Kirył Keduk urodził się w 1987 roku w Grodnie na Białorusi w rodzinie muzyków. Jako sześciolatek zaczął pobierać pierwsze lekcje fortepianu w klasie Natalii Latyshevy. Mając lat dziesięć zadebiutował na dużej scenie w roli solisty z orkiestrą symfoniczną Narodowej Filharmonii Białorusi pod batutą Giennadija Prowatorowa. Studiował u znanych pedagogów - Borisa Petrushansky’ego w Międzynarodowej Akademii Fortepianowej Incontri col Maestro we Włoszech oraz u Piotra Palecznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe w klasie brytyjskiego pianisty i pedagoga Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze.
     Keduk jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, w tym konkursów im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, im. Vladimira Horowitza w Kijowie czy im. Jamesa Mottrama w Manchesterze. W 2009 roku zdobył I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności w Międzynarodowym Konkursie „Kissingen KlavierOlymp” w Bad Kissingen w Niemczech, stając się tym samym jedynym w historii tego konkursu laureatem obu nagród jednocześnie. Sukces ten zaowocował serią występów na prestiżowym festiwalu Kissinger Sommer, w ramach którego odbywa się konkurs. Jednym z nich był finałowy koncert jubileuszowej 25. edycji, podczas którego z towarzyszeniem Rosyjskiej Orkiestry Narodowej pod batutą Thomasa Sanderlinga na jednej scenie wystąpili Kirył Keduk i Wladimir Spivakov.
     Pianista regularnie występuje z czołowymi orkiestrami, m.in. z Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Orchestra Internazionale d'Italia, Rosyjską Orkiestrą Narodową, orkiestrą Filharmonii w Nicei, Sycylijską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Bałtycką, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy, orkiestrą Teatru Novaya Opera w Moskwie, Państwową Orkiestrą Kameralną Republiki Białoruś i wieloma innymi. Współpracuje z dyrygentami, takimi jak Thomas Sanderling, Yoshikazu Fukumura, Evgeny Bushkov, Konstantin Orbelyan, Marco Boni czy Kirill Karabits, a także z instrumentalistami - m.in. Guyem Touvronem czy Lawrencem Powerem.
     Młody artysta był gościem wielu prestiżowych festiwali, wśród których obok wspomnianego już Kissinger Sommer warto wyróżnić Maggio Musicale Fiorentino we Florencji, Oblicza współczesnej pianistyki w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, Ravenna Musica we Włoszech czy Festiwal Chopinowski w Genewie. Koncertował w wielu znakomitych salach Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, w tym w Steinway Hall w Nowym Jorku, Mozarteum w Salzburgu, Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego, sali koncertowej Teatru Maryjskiego w Petersburgu, Bridgewater Hall w Manchesterze, Teatro Politeama Garibaldi w Palermo oraz Hamarikyu Asahi Hall w Tokio.
     
     Koncert Kiryła Keduka odbędzie się 24 maja o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu przy ul. Traugutta.
     
     Program koncertu:
     1. Franz Schubert - 2 Impromptus op. 90 No 2, 3
     2. Ludwig van Beethoven - Sonata f-moll No 23 op. 57 (Appassionata)
     
     przerwa
     
     3. Fryderyk Chopin - Polonez-Fantazja As-dur op. 61
     4. Karol Szymanowski - "Serenada Don Juana" z cyklu "Maski" op. 34
     5. Maurice Ravel - "La valse"
     
     Bilety w cenie: normalny – 40 zł, ulgowy – 35  zł.
     Do nabycia internetowo: www.evenea.pl lub przed wejściem na koncert.
     
     
Patronat nad koncertem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 7
Promocja RATY 0%
Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm