Majówka w Pasłęku (IV liga)

Polonia Bart-Ex Pasłęk po stojącym na słabym poziomie meczu zaledwie zremisowała z MKS Korsze 1:1. Kolejnych porażek doznały pozostałe dwa zespoły z naszego regionu. Ewingi przegrały z Sokołem, natomiast Błękitni - z Motorem.

Znów o braku szczęścia mogą mówić zespoły z naszego regionu. W 25 kolejce żadna z trzech drużyn nie zdołała wywalczyć kompletu punktów. Najlepiej zaprezentowała się pasłęcka Polonia, która zremisowała z MKS Korsze 1:1. Porażki doznały zespoły Błękitnych Orneta i Ewingi Zalewo.

Polonia Bart-Ex Pasłęk - MKS Korsze 1:1 (0:0)
     1:0 - Gawryś (52.), 1:1 - Ociepka (75.)
     Polonia nadal nie może odnaleźć rytmu gry, jaki prezentowała w rundzie jesiennej, kiedy to wygrywała z najlepszymi. Na wiosnę pasłęczanie maja spore problemy ze zdobywaniem punktów z zespołami – teoretycznie - znacznie słabszymi. Tak samo było także i tym razem w spotkaniu z MKS Korsze. W pierwszej połowie na boisku wiało nudą, a oba zespoły sprawiały wrażenie jakby były na majówce, a nie na meczu. Warte uwagi są jedynie dwie sytuacje z 23 i 24 min. kiedy to najpierw Jarosław Licznerski, a chwilę później Wojciech Siemaszko mogli zdobyć bramki.
     W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła, ale kibice doczekali się bramek. Najpierw w 52 min. ładnym strzałem popisał się Jacek Gawryś i gospodarze objęli prowadzenie. Cieszyli się z niego tylko 23 minuty. Błąd obrońców oraz bramkarza Polonii wykorzystał Marek Ociepka i doprowadził do wyrównania. Wynik remisowy cieszyć może jedynie gości, gdyż dla pasłęczan to strata dwóch punktów.

Błękitni Orneta - Motor Lubawa 1:3 (1:2)
     1:0 - Uzar (4.), 1:1 - Wiergowski (35.), 1:2 - Jędrychowski (45.), 1:3 - Łuczak (52. - karny)
     Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 4 min. po strzale Wojciecha Uzara objęli prowadzenie. Niestety, jak się później okazało, były to miłe złego początki. Jeszcze przed przerwą najpierw Łukasz Wiergowski doprowadził do remisu, a Daniel Jędrychowski wyprowadził Motor na prowadzenie 2:1.
     W drugiej połowie kibice w Ornecie zobaczyli tylko jedną bramkę jednak autorstwa piłkarzy Motoru. W 52 min. wynik meczu z rzutu karnego ustalił Jacek Łuczak. Goście zasłużenie wywalczyli trzy punkty, będąc zespołem lepszym pod każdym względem.

Sokół Ostróda - Ewingi Zalewo 4:1 (1:1)
     0:1 - Wierzba (10.), 1:1 - Bujnicki (21.), 2:1 - Maj (60.), 3:1 - Kraśniewski (78.), 4:1 - M. Śnieżawski (87.)
     Podopiecznych trenera Lecha Strembskiego czekało trudne zadanie w meczu z wiceliderem z Ostródy. Mimo tego Ewingi rozpoczęły ten mecz z wielkim animuszem, co im się opłaciło. W 10 min. goście niespodziewanie objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Wierzby. Gospodarze jedenaście minut później odpowiedzieli bramką Sebastiana Bujnickiego i mieliśmy remis 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Po zmianie stron zespołem lepszym byli już gospodarze. Kwadrans po wznowieniu gry prowadzenie dla Sokoła uzyskał Michał Maj. Na 3:1 w 78 min. podwyższył Daniel Kraśniewski. Wynik meczu ustalił trzy minuty przed końcem Marek Śnieżawski. Oba zespoły kończyły mecz w 10-tkę, gdyż boisko musieli opuścić ukarani czerwonymi kartkami Daniel Baran z Ewingów i Paweł Oliwa z Sokoła.

Komplet wyników 25 kolejki: Mrągovia Mrągowo - Start Działdowo 1:0 (1:0), Warmia i Mazury Olsztyn - Płomień Znicz Biała Piska 2:0 (0:0), Granica Kętrzyn - Polonia Lidzbark Warmiński 2:0 (1:0), Orlęta Rema Reszel - Mazur Ełk 0:0, Błękitni Orneta - Motor Lubawa 1:3 (1:2), Polonia Bart-Ex Pasłęk - MKS Korsze 1:1 (0:0), Tęcza Biskupiec - Huragan Morąg 2:4 (2:2), Jeziorak Iława - Warmia Olsztyn 5:0 (3:0), Sokół Ostróda - Ewingi Zalewo 4:1 (1:1).