Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Proszę zapoznać się z informacją na temat cookies stosowanych na naszej stronie.
Wtorek 06-12-2016, imieniny Mikołaja, Emiliana
 
Rek

UWAGA!

Zamknij Zamknij
Rek

Komornik i VAT

Czy Urząd Skarbowy przekazując zwrot podatku komornikowi naruszył prawo?

Pytanie:
     Mam pytanie, czy Urząd Skarbowy przekazując komornikowi zwroty z mojego podatku VAT, nie zrobił tego niezgodnie z prawem? Jak się ma taka czynność do art. 76 par. 1 ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Według mnie nie powinni tego zrobić, gdyż z mocy ustawy nie wolno im przelać kwoty zwrotu na inny rachunek niż podatnika. Proszę odpowiedź.
     Joanna
     
     Odpowiedź:
     Komornik jeśli tylko postępował zgodnie z wnioskiem wierzyciela nie naruszył prawa zajmując Pani wierzytelności w stosunku do Urzędu Skarbowego - przy takim zajęciu obowiązkiem US było przekazanie środków na konto komornika.
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki i Kancelaria Radcy Prawnego Kamil Marciniak

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
  • Szanowny Panie,dziękuję za odpowiedz,aczkolweik nie jest ona zgodna ze stanem prawnym.Wierzyciel nie może działać wbrew obowiązujacym przepisom ,ustawom no i wbrew Ordynacji Podatkowej.Art 76&1który Panu wskazywałam. jasno to określa.Odnoszę wrażenie,że Pańskie porady są ukierunkowane na "zbycie"pytającego. pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Joanna(2003-12-08)
  • pani joannno, ja to odnosze wrazenie , ze IM wszystko wolno co IM pasuje. to mafia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    mmm(2003-12-08)
  • WIEC NALEZY IM,TE SAMOWOLKE UKRUCIC.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    JOANNA(2003-12-09)
  • Pani Joanno ja proponuje wyciągnąć czerwoną chustkę babci i na barykady. A na marginesie, rozumiem że chciała Pani przekazać pieniądze, które przeleje pani na konto Urząd Skarbowy Komornikowi. Tak wiec po co pani toczy pianę z ust, gdy zrobił to za Panią urząd? Niech pani spojrzy na art 300 kodeksu karnego i zastanowi sie, co by było, gyby Pani np przez przyopadek tego nie zrobiła. (rzeczywistość w #).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Arek(2004-02-25)
  • plać swoim wierzycielom i nie płacz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    ja(2004-03-17)
Reklama