Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Zespół Szkół Ekonomicznych

Elbląg, Zespół Szkół Ekonomicznych

Przedstawiliśmy już tegorocznym absolwentom gimnazjów pięć elbląskich liceów ogólnokształcących. Dziś prezentujemy Zespół Szkół Ekonomicznych, w poniedziałek – Zespół Szkół Handlowych.

W Zespole Szkół Ekonomicznych uczy się ponad 900 uczniów w 37 oddziałach. Nauka połączona jest z praktyką w zakresie zdobywania zawodu. ZSE utrzymuje kontakty ze środowiskiem biznesu powiatu elbląskiego. Współpracuje z bankami, ZUS-em, Alstom Power, elbląskim Browarem i wieloma innymi firmami.
     Szkoła jest członkiem Klubu Przodujących Szkół w Polsce, od 2002 r. uczestniczy w programie edukacyjnym Unii Europejskiej Sokrates Comenius. Niedawno zakończony został projekt „Woda, turystyka i środowisko”, aktualnie rozpoczęła się realizacja nowego programu rozwoju szkoły, który jest poświęcony pracy z uczniem zdolnym.
     Co roku uczniowie ZSE biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych różnego szczebla, zdobywając tytuły laureatów i wyróżnienia.
     
     Technikum Ekonomiczne
     Nauka w technikum trwa cztery lata, kończy się egzaminem maturalnym. Absolwent uzyskuje tytuł technika ekonomisty. Kształcenie w zawodzie ma przygotować absolwentów do sprawnego wykonywania różnorodnych zadań w warunkach gospodarki rynkowej.
     Technikum Ekonomiczne proponuje następujące specjalności:
     finansowa - tu kształceni są przyszli pracownicy pionu finansowo-księgowego we wszystkich podmiotach gospodarczych w tym jednostkach i zakładach budżetowych oraz bankach. Przygotowani są do przeprowadzania analiz finansowych i podejmowania samodzielnych decyzji inwestycyjnych.
     podatkowa - nauka z zakresu polityki fiskalnej, korzystania z aktów prawnych w zakresie działalności gospodarczej, rachunkowej, prawa podatkowego, cywilnego i handlowego. Absolwent tej specjalności potrafi rozliczać podatki, wypełniać deklaracje podatkowe, korzystać z elektronicznego przekazu informacji.
     bankowa - uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania systemu bankowego.
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil społeczny przygotowuje absolwentów z zakresu interpretacji zachowań człowieka, poznania relacji i mechanizmów rządzących grupą, przeciwdziałania zagrożeniom związanym z cywilizacją oraz techniką wywierania wpływu na innych.
     profil zarządzanie informacją przygotowuje w zakresie umiejętności analizowania, segregacji i zarządzania informacją pochodzącą ze źródeł medialnych, posługiwania się technikami multimedialnymi, przetwarzania informacji, projektowania baz danych, przekazów medialnych, tworzenia grafiki komputerowej i animacji.
     profil ekonomiczno-administracyjny kształci w zakresie zasad funkcjonowania współczesnej gospodarki, działań marketingowych, praktycznego funkcjonowania firmy i technik komputerowych.
     Nauka w liceum profilowanym trwa trzy lata i kończy się egzaminem maturalnym. Przy Zespole Szkół Ekonomicznych znajduje się Szkoła Policealna dla absolwentów szkół średnich. Nauka w niej trwa cztery semestry i kończy się uzyskaniem tytułu technika ekonomisty, technika rachunkowości lub technika prac biurowych.
     Zespół Szkół Ekonomicznych dysponuje nowoczesnymi pracowniami komputerowymi, w szkole znajduje się biblioteka, czytelnia i pracownia multimedialna, sala gimnastyczna i siłownia, ponadto ZSE posiada internat, stołówkę i bufet.
     Języki obce nauczane w szkole to angielski i niemiecki.
     W szkole funkcjonuje wiele kół zainteresowań, między innymi: ekonomiczne, rachunkowości, komputerowe, teatralne, psychologiczne, turystyczno-ekologiczne, chemiczne i sportowe.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca do godz. 15. Ogłoszenie ostatecznej listy osób przyjętych do szkoły nastąpi 7 lipca.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Elblągu, ul. Bema 50, tel. 055 642 97 00, e-mail: zse@softel.elblag.pl.
     

AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • mam sentyment do mojego ekonomika... codziennie koło niego przechodzę w drodze do pracy... pozdrowienia dla Dyr. J. K.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  onaaa(2006-03-31)
 • Mincek ehhh ta szkola... jak by tam czlowiek chcial wrocic... teraz juz pozostaly tylko mile wspomnienia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mincek(2006-03-31)
 • ni powiem przez te 4 lata bylo fajnie w tej szkole, ale to juz minelo czasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  snikers(2006-03-31)
 • Atmosfera w szkole super...nie zawsze było lekko, bywały lepsze i gorsze dni, ale nie zaminiłabym spędzonych tam 4 lat na żadną inną szkołe...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dr(2006-03-31)
 • Ekonomik - moje najpiekniejsze czasy... Spoko nauczyciele (oprocz p. Łukaszewicz) i oczywiscie PAn Dyrektor z ktorym mozna bylo normalnie pogadac i wszystko zalatwic...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PanduzeP(2006-03-31)
 • a Pani Z.Ż ?? u niej to dopiero sa ciekawe lekcje :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2006-03-31)
 • hmmmm tez mam sentyment do tej szkolki a najbardziej zapamietalem pewnego wrednego wf-iste Mariana K. na ktorego wspomnnienie do dzis przechodza mnie ciary i swedzi mnie reka choc minelo juz kilkanascie lat, poza tym wszystkich wspominam z duza sympatia, no i moja Pania prof. od rachunkowosci Malgosie hmmmmm coz to byla za kobieta.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podpisek(2006-03-31)
 • Dlaczego tam mało wypowiedzi z ekonomika? albo mieli kiepskie zajecia na PC i nie potrafią korzystać z internetu, albo boją sie dyrektora i swoich nauczycieli? GÓRĄ 5 LICEUM! ONI ZAPISALI 20 STRON! JAZZZZZDAAAAA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EŁ-geniusz(2006-03-31)
 • może nie ilość lecz jakość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2006-04-02)
 • fajna szkółka:D:D:D to były czasy fajne,szkoda że sie skończyły!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maja(2006-04-02)
 • Wychowawczyni p.Z.Żwiryn matura 1999. A może jakieś spotkanie po latach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  IK(2006-04-03)
 • Piękne cztery lata życia. Fajna atmosfera, spoko nauczyciele no i oczywiście wspaniałe, śliczne dziewczyny (kobiety), które stanowią (stanowiły) zdecydowaną większość uczących się tam osób :D Taaak... piękne czasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krzysiek-absolwent(2006-04-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna