Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wypadek tramwaju i osobówki Wypadek tramwaju i osobówki

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

Elbląg, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług (fot. Damian Matwiejczyk)

Dziś prezentujemy Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, w poświąteczny wtorek przeczytacie o Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług jest szkołą, która kształci swoich uczniów, mając na uwadze obecne zapotrzebowanie na rynku pracy. Uczniowie mają zapewnione praktyki zawodowe, a po ukończeniu nauki szkoła gwarantuje absolwentom zatrudnienie. Placówka współpracuje z wieloma specjalistycznymi firmami, między innymi z Elzambudem, z Zakładem Usług Budowlanych Mytych, Przemysłówką 03, Warbudem, fabryką mebli Stolpłyt, ze spółką meblową Kam i wieloma innymi.
     Współpraca z Polską Izbą Przemysłowo-Handlową umożliwia uczniom poznawanie nowoczesnych technologii w branżach budowlanych. Szkoła posiada własne pracownie, budowlaną i sztukatorską. Wszystkie pracownie przedmiotów zawodowych wyposażone są w odpowiednie pomoce dydaktyczne.
     Absolwenci Zespołu Szkół Inżynierii i Usług uczestniczyli we wznoszeniu wielu obiektów w miescie, m.in. Szpitala Wojewódzkiego, Szkoły Muzycznej czy hotelu „Atletikon”. Odbudowywali i porządkowali Frombork - za udział w akcji „Frombork 2001” szkole nadano honorowe obywatelstwo Fromborka.
     Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, pracownią komputerową, biblioteką z multimedialną czytelnią, świetlicą i radiowęzłem. Od 1997 r. jest organizatorem Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Szkół Budowlanych.
     
     Technikum - po raz pierwszy prowadzony będzie nabór do nowego typu szkoły
     Technikum kształcić będzie w zawodzie technika technologa drewna. Uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne w firmie Stolpłyt, która zapewnia późniejsze zatrudnienie. Absolwent tego kierunku będzie potrafił nadzorować procesy produkcyjne, oceniać jakość materiałów i wyrobów z drewna, sporządzać dokumentację projektową, konstrukcyjną i technologiczną, programować, nadzorować oraz obsługiwać obrabiarki, urządzenia, linie obróbcze i produkcyjne, określić stan techniczny i zdolność produkcyjną maszyn i urządzeń. Nauka w technikum trwa cztery lata.
     
     Liceum Profilowane
     profil kształtowanie środowiska - kształci umiejętności ogólnozawodowe i przygotowuje absolwenta do dalszego kształcenia w zakresie budownictwa ogólnego, budownictwa drogowego, projektowania architektonicznego, renowacji zabytków, technologii robót konstrukcyjnych i wykończeniowych, geodezji, inżynierii środowiska i melioracji.
     profil usługowo-gospodarczy - kształci umiejętności ogólnozawodowe i przygotowuje do dalszego kształcenia w zakresie usług kosmetycznych, fryzjerskich, turystycznych i gastronomicznych.
     Nauka w Liceum Profilowanym trwa trzy lata i kończy się egzaminem maturalnym. Po ukończeniu nauki w LP lub LO można ją kontynuować w Szkole Policealnej na kierunkach: technik usług fryzjerskich, technik usług kosmetycznych i renowator zabytków architektury.
     
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa
     Szkoła przygotowuje uczniów teoretycznie i praktycznie do wykonywania zawodu: fryzjera, murarza, stolarza, cieśli, betoniarza-zbrojarza. Nauka w ZSZ trwa trzy lata, z wyjątkiem kierunku betoniarz-zbrojarz, tu nauka trwa dwa lata. Zajęcia praktyczne odbywają się w zakładach pracy lub Centrum Kształcenia Praktycznego. Szkoła współpracuje z dużymi firmami budowlanymi i zakładami stolarskimi, które zapewniają praktyki i zatrudnienie po ukończeniu szkoły.
     
     Po ukończeniu nauki w Szkole Zawodowej można ją kontynuować w Liceum Uzupełniającym, tu nauka trwa dwa lata w systemie dziennym i kończy się maturą.
     
     W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług naukę mogą podjąć osoby dorosłe, w sześciosemestralnym Technikum Uzupełniającym. Zajęcia prowadzone są w systemie wieczorowym.
     
     W ramach fakultetów w szkole odbywają się zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, polskiego, matematyki, historii, geografii i biologii. Działają koła zainteresowań, między innymi komputerowe, turystyczne, ekologiczne, unijne, rekreacyjno-sportowe. Działa również Uczniowski Klub Sportowy.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy składać od 20 kwietnia do 16 czerwca. Między 19 a 29 czerwca należy uzupełnić brakujące dokumenty, przynosząc świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. 30 czerwca o godz. 13 nastąpi ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły. Między 1 a 5 lipca należy potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły. 7 lipca o godz. 11 będzie ogłoszona lista przyjętych, szkoła poinformuje też o ilości wolnych miejsc. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w dniach: 7-13 lipca. Ogłoszenie ostatecznej listy uczniów przyjętych z drugiego naboru nastąpi 14 lipca o godz. 14.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, ul. Obrońców Pokoju 44, tel/fax: 055 234 06 64, e-mail: zsbmkpk1@poczta.onet.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • witam, chcialabym sie dowiedziec czegos o tej szkole, ale raczej z praktycznego punktu widzenia. interesuje mnie jaka ta szkola jest na prawde, czy zalezy tam komus na nauce czy raczej nie, jacy sa nauzyciele(ogolnie) i jacy uczniowie. warto sie zainteresowac ta szkola???pytam oczywiscie tych, ktorzy co nieco wiedza o tej szkole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kasiaaaaaa(2006-04-13)
 • ze świetności szkoły to chyba zostały tylko biegi przełajowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-13)
 • ciekawe na jakim poziomie beda prowadzone wykłady dotyczące obróbki np drewna?( bo kto bedzie uczył -chyba ktos z łapanki z ulicy! )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-13)
 • niestety oprócz ciebie są inni mądrzy ludzie i oni będą tam uczyć a nie ty frustracie mój
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tato(2006-04-13)
 • tato czy tatusiu ,nieładnie jest obrażać się a przy tym jeszcze pisac brzydkie słowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-14)
 • Madzry ludzie zaczynają się od wzrostu co najmniej 1,60
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-14)
 • Kto wymyślił taki kolor elewacji szkoły , chyba jakiś flustrat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-15)
 • chodzilem do tej szkoly 9 lat ,tyle czasu zajelo mi zrobienie technikum i zawodoki ,mozna powiedziec ze jestem legenda tej szkoly w pewnym sensie ,znam tam wszystkich ,ta szkola to nie jest typowy moloch tam jest inny klimat ,i nawet po tylu latach spedzonych w tych murach milo wspominam chwile tam spedzone a zaufajcie ze swietych to ja napewno nie naleze pozdro z angli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pan W(2006-10-01)
 • powiedzcie cos o tej szkole wiecej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zombi :)(2007-03-18)
 • Szkoła jak szkoła kto sie uczy ten sie uczy. .a kto ma gdzies to zycie. .!!skzoła jest super. .nauczyciele jak nauczyciele jesden taki drugi taki nie narzekam super sa:):)wogole jest to skzola lajtowa:)) jak w filmie Hight School: ) superrr jest. .nauczyciele dobrze ucza:) dobrze jest:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MOja:)(2008-08-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem