Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zespół Szkół Mechanicznych

Elbląg, Zespół Szkół Mechanicznych (fot. Damian Matwiejczyk)

Dziś prezentujemy Zespół Szkół Mechanicznych, który w tym roku obchodzi jubileusz. W poniedziałek poznacie Zespół Szkół Technicznych.

Zespół Szkół Mechanicznych w tym roku obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. W ciągu minionych 60 lat absolwenci ZSM niejednokrotnie stanowili trzon kadry inżynieryjno-technicznej największych elbląskich przedsiębiorstw, a także stworzyli szereg dobrze prosperujących firm.
     W szkole znajduje się pięć nowoczesnych pracowni komputerowych, w których odbywają się zajęcia kierunkowe; nowoczesne pracownie przedmiotowe oraz pracownia multimedialna. Dużym atutem Zespołu Szkół Mechanicznych jest skomputeryzowana biblioteka, której zasoby są systematycznie wzbogacane o nowości wydawnicze i multimedialne. W skład zbiorów wchodzi ponad 20 tysięcy woluminów, 32 tytuły czasopism, nagrania audiowizualne i programy multimedialne. W 2001 r. w bibliotece uruchomione zostało centrum multimedialne, które zostało wyposażone, wraz z pracownią internetową, w najnowszy sprzęt komputerowy.
     ZSM jest laureatem konkursu na dotacje dla szkół zawodowych w ramach Programu Phare 2002. W kwietniu 2005 r. szkoła wzięła udział w podprojekcie „wsparcie rozwoju lokalnej współpracy partnerskiej w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego”.
     
     Technikum (czteroletnie)
     specjalność technik logistyk - na tym kierunku uczniowie uczą się podstaw logistyki, gospodarki zapasami i magazynem, ekonomii i spedycji, planowania, systemów logistycznych i gospodarki elektronicznej (32 miejsca)
     specjalność technik informatyk - wszystkie zajęcia kierunkowe klas technikalnych kształcących w tym zawodzie odbywają się w wyspecjalizowanych pracowniach komputerowych, nauka obejmuje zajęcia z takiego zakresu wiedzy jak: systemy operacyjne i sieci komputerowe, oprogramowanie biurowe, programowanie strukturalne i obiektowe, multimedia i grafika komputerowa (64 miejsca)
     specjalność technik mechatronik - uczniowie poznają zasady algorytmiki i programowania, nauczą się wykorzystywania programów wspomagających projektowanie, poznają budowę, działanie i sposoby sterowania różnych urządzeń machatronicznych (64 miejsca).
     
     Liceum Profilowane (trzyletnie)
     profil transportowo-spedycyjny - zajęcia obejmują takie zagadnienia jak systemy i środki transportu, układy komunikacji lądowej, wodnej i powietrznej czy spedycja (32 miejsca)
     
     pozostała oferta
     W Zespole Szkół Mechanicznych funkcjonuje również Szkoła Policealna, w której można kontynuować naukę na podbudowie liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i liceum uzupełniającego. Do wyboru są dwa kierunki: technik informatyk i technik spedytor.
     Języki obce nauczane w ZSM to angielski i niemiecki.
     W szkole jest duży wybór zajęć pozalekcyjnych, działają między innymi koła internetowe, teatralne, plastyczne i ekologiczne. Odbywają się zajęcia sportowe w sekcjach piłki ręcznej, siatkówki i judo. Do dyspozycji uczniów jest siłownia i świetlica z bufetem.
     
     Terminy rekrutacji
     Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca do godz. 15. Ostateczne ogłoszenie listy osób przyjętych do szkoły nastąpi 7 lipca.
     
     Kontakt
     Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu, ul. J. A. Komeńskiego 39, tel. 055 233 57 82, 055 233 66 00, fax: 055 233 57 82, e-mail: tmelblag@poczta.onet.p.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • przybyłem ..... zobaczyłem ..... i ..... długo nie pochodziłem .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-07)
 • a L.O. juz nie ma?? od kiedy ;] Szkola calkiem sympatyczna, za uczniow nie odpowiadam...wiadomo w kazdej szkole znajduja sie i ludzie i taborety. Kadra nauczycielska sympatyczna, chociaz z niektorych przedmiotow ostrzejsza niz powinna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  V.(2006-04-07)
 • A ja miło wspominam chwile w TM-ie... co prawda nikomu nie życze wchodzić na trzecie piętro kiedy za oknem jest plus 25 stopni, ale... o tym trzeba przekonać się samemu. Dyrek troche sfiksował odkąd pełni to zaszczytne stanowisko, ale pozostała kadra OK, szczególne pozdrowienia dla Pań Wiśniewskiej i Orkwiszewskiej, jeszcze nigdy nie bałam się tak matmy i fizyki jak w TM-ie ;P Ale przynajmniej dzięki temu teraz mam się czym pochwalić w towarzystiwe. Jeszcze raz pozdrawiam :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkanka(2006-04-07)
 • Szkółka OK :) najlepszy był Piorun i p. Wiśniewska :) ciekawe czy jeszcze uczą...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  H3(2006-04-07)
 • kiedyś TM to mudurki emblematy a nauczyciele- to Rzepka,Templer,Pingwin i inni -bylo super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maly(2006-04-07)
 • Szkoła wspaniała! Brawa dla wszystkich nauczycieli i tych byłych i tych obecnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  slawcio(2006-04-07)
 • wspaniałe czasy.. wyścigi u sajmona, w-f z fąferkiem, mechanika z wektorem, historia ...szmacińska... gdzie te czasy, gdzie ten luz, blus, dlaczego coś co mineło wspomina się z takim sentymentem? (choć czasami było ciężko..)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  uczeńzlat88-93(2006-04-07)
 • Kadra nauczycielska super!. Jescze 15 lat temu tacy jak : "Sajmon", "Sasza", "Brzezin", "Wektor", "Gudzin", "Zysk", "Pingwin", "Szmata", "Kubuś" i wielu innych, odrobinę mniej charakterystycznych próbowało z nas zrobić ludzi zdolnych do życia. Sądząc po sobie i kolegach z roku chyba się im udało. Pozdrowienia dla nauczycieli i uczniów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  skucha(2006-04-07)
 • Pozdrawiam wszystkich absolwentów Vb z roku 1975-Bogdan L.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-04-07)
 • To największa kuźnia dresików, cwaniaków, i innych ciekawych typów. Wyniki matur mówią same za siebie. Absolwenci dzisiejszego TMu, nie znają języków obcych, mają bardzo niewielką wiedzę ogólą, a przedmiotów zawodowych też nie umieją. NIE IDZCIE DO TEJ SZKOŁY!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  nabuchodonozor(2006-04-07)
 • Ja też tam chodziłam, znam aż trzy jezyki, skończyłam już drugi fakultet (j. polski i pokrewny) i jestem dumna, że tam chodziłam...Fizyki bałam się jak każdy, matmy nienawidziłam, za to polski (z p. Siwicką) kochałam...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  mala(2006-04-07)
 • Szkoda że wyścigi u Sajmona to już historia. Tacy ludzie jak on trzymali kiedyś wysoki poziom tej szkoły. Pozdrawiam także byłego wychowawcę Bogdana Brzezińskiego. Jego dywagacje podczas lekcji j.polskiego miały naprawdę duży wpływ na mój stosunek do życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  theknightwhosayni(2006-04-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem