UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski areszt pomaga w usuwaniu skutków podtopień na Żuławach

 
Elbląg, Elbląski areszt pomaga w usuwaniu skutków podtopień na Żuławach
fot. nadesłana
Reklama

W poniedziałek, 4 grudnia Areszt Śledczy w Elblągu rozpoczął akcję pomocową dla Fromborka walczącego z podtopieniami powstałymi na skutek intensywnych opadów deszczu.

Niesprzyjająca aura pogodowa trwająca od września spowodowała w powiatach elbląskim i braniewskim dużo zniszczeń. Wskutek powodzi i podtopień ucierpiało wiele domostw i gospodarstw. Na terenie Fromborka, głównie w niższym tarasie miasta, nadal muszą być prowadzone prace polegające na oczyszczaniu rowów burzowych, udrażnianiu kratek burzowych, które są jednym z podstawowych zabezpieczeń w infrastrukturze przeciwpowodziowej.
       Z uwagi na powyższe, burmistrz miasta i gminy Frombork Małgorzata Wrońska zawarła porozumienie z Aresztem Śledczym w Elblągu reprezentowanym przez dyrektora ppłk Roberta Witkowskiego o nieodpłatnej pracy skazanych na rzecz organów administracji publicznej.
       Elbląski areszt wyraził gotowość do udzielania pomocy zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, wpływajacych na bezpieczństwo ludności takich jak: stany klęsk żywiołowych, skutki podtopień, powodzi i charakterystycznej dla miasta Fromborka tzw. „cofki Zalewu”, a także skutki działań sił przyrody: wiatru, deszczu, śniegu, burzy, lub w innych sytuacjach uznanych przez miasto za kryzysowe i wymagające zaangażowania sił i środków Służby Więziennej.
       - Naszym priorytetem jest ochrona społeczeństwa i zapewnienie bezpieczeństwa, więc elbląska Służba Więzienna jest wszędzie tam, gdzie nas potrzebują. Wspieramy nasze miasto Elbląg, ale też i okoliczne miejscowości, które znalazły się w trudnej sytuacji - mówi ppłk Robert Witkowski.
       - Przy obecnej sytuacji hydrologicznej nadal istnieje ryzyko kolejnych zaleń i podtopień, co wymaga systematycznej pracy w usuwaniu brudu i szlamu zalegającego w rowach burzowych i kratkach kanalizacyjnych. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, jaką nam daje elbląski areszt, gdyż skazani wykonują kawał ciężkiej, dobrej roboty – mówi Zbigniew Stankiewicz kierownik ds. interwencji kryzysowych miasta Fromborka.
       Grupa skazanych wytypowana do pracy przez wychowawców działu penitencjarnego to osoby, które cechuje duże zangażowanie i chęć niesienia pomocy. To ciężka praca fizyczna i w trudnych warunkach pogodowych, ale wiem, że warto. Pomagając innym pomagam też sobie. Jaki jest sens siedzenia w celi? Pracując myślę o szybszym powrocie do mojej rodziny – mówi Tomasz, od roku przebywający w więzieniu.
       Prace pomocowe na terenie Fromborka będa trwały do piątku.
      
Anna Downar, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama