Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

idzie zima pamiętajmy.... idzie zima pamiętajmy....

Ewa Błaszczyk odbierze nagrodę w Elblągu

Radiowa Jedynka już po raz czwarty przyznała swoją nagrodę „Trudny temat do zgryzienia” i statuetki „Orzecha”. W tym roku odbiorą ją dwie aktorki: Ewa Błaszczyk i Anna Dymna – pisze Elżbieta Szczesiul-Cieślak w miesięczniku niepełnosprawnych „Razem z Tobą”. Ewa Błaszczyk odbierze nagrodę w piątek w Elblągu.

- Corocznie jest dla nas wielkim dylematem rozstrzygnięcie, komu należy się statuetka „Orzecha” - mówią organizatorzy. - Założenie bowiem jest następujące: „Orzecha” winna otrzymać osoba lub instytucja, która w mijającym roku wywarła najsilniejszy wpływ na polską rzeczywistość i „skruszyła skorupy niechęci”.
     
     Ewa Błaszczyk budzi do życia
     Aktorka Ewa Błaszczyk jest założycielką i działaczką Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo” założonej w 2002 r. Celem Fundacji jest budowa pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 12 łóżek) przy oddziale rehabilitacji neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Założeniem jest, aby pacjent był leczony i rehabilitowany nawet do półtora roku po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalą wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.
     Klinika „Budzik”, bo tak się będzie nazywać, to przedsięwzięcie wymagające stworzenia od podstaw procedur prawno-organizacyjnych i wzorca medyczno-rehabilitacyjnego oraz poważnych środków finansowych.
     Obecnie trwa wielka akcja Fundacji „Budzimy do życia”, włączyły się do niej stacje radiowe i telewizyjne. Telewizja m.in. emituje spoty Święty Piotr i Śpiąca Królewna.
     - Pragniemy uświadomić społeczeństwu - mówi artystka - że osoby w śpiączce potrzebują nas i nie powinniśmy pozostawać wobec nich obojętni. Bez naszej troski ich szanse na powrót do zdrowia są znikome.
     W piątek 31 marca o godz. 21 w Teatrze Dramatycznym - na koncercie galowym X Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” Ewa Błaszczyk odbierze statuetkę „Orzecha”.
     
     Spotkajmy się Anny Dymnej
     Anna Dymna, znana aktorka na antenie telewizyjnej Dwójki prowadzi program „Anna Dymna. Spotkajmy się”. Program kierowany jest zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych, ponieważ jego głównym przesłaniem jest zbliżenie tych dwóch, wydawało by się, odrębnych światów. To rozmowa intymna z zaproszonymi przez Annę Dymną gośćmi, w czasie której poruszane są tematy związane z problemami dotykającymi każdego człowieka, takimi jak miłość, akceptacja, samotność, szczęście, wiara i nadzieja. Program ukazuje się raz w miesiącu we wtorek o godz. 19.40.
     Od 2003 r. działa też w Krakowie Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. - Założyłam ją, by pomagać ludziom chorym, niepełnosprawnym, okaleczonym przez los - tym, którzy są samotni, pozbawieni szans na godne życie, a czasem nie potrafią nawet o pomoc poprosić - wyznaje Dymna.
     Fundacja objęła opieką 26 osób niepełnosprawnych umysłowo, prowadząc dla nich Warsztaty Terapii Artystycznej; pomaga w gromadzeniu środków na rehabilitację, leczenie i operacje, organizuje turnusy rehabilitacyjne i pomoc indywidualną. Jest również organizatorem Festiwalu Piosenki Zaczarowanej „A na tym rynku w Krakowie” - mogą w nim uczestniczyć wszystkie osoby niepełnosprawne, których pasją jest śpiew. Najlepsi śpiewają na Rynku w Krakowie z największymi gwiazdami polskiej piosenki.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Dobrze, że takie osoby chcą pomagać innym. Znane twarze budzą zainteresowanie widzów i maja szansę wzbudzić zainteresowanie prezentowanym tematem. Obie Panie warte są nagrody.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    szeba(2006-03-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem