UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @anonim powyższy - uwaga o IQ nie jest moja, to nawiązanie do wpisu jednego z anonimów. A co do ewolucji językowej, to również się do tego faktu odniosłem - że istnieje różnica pomiędzy ewolucją a planową ingerencją w żywy język (i tym właśnie jest forsowanie "ministr", "psycholożek" i innych "prezydentek" - to nie są formy wynikające z ewolucji języka, ale forsowane sztucznie). Radzę się więc najpierw nauczyć czytania ze zrozumieniem, zanim zacznie się komuś wytykać braki inteligencji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    lingwista(2019-03-04)
  • @lingwista - To tobie nie pasuje, masz skrajnie konserwatywne podejście, wyluzuj (WYLUZUJ, słowo, które 20 lat temu nie istniało, A JEST ŚWIETNE) człowieku. Takie jest życie, a zatwardzenie często boli :)
  • Drogi lingwisto, ja również polecam zgłębić temat, bo dopatruję się ogromnego niedoinformowania. Słownik nazw żeńskich polszczyzny został już wydany. Dostępny jest dla wszystkich. A recenzował go sam profesor Miodek, wybitny polski językoznawca, którego mam nadzieję, że nie muszę przedstawiać skoro podajesz się za lingwistę.
Reklama