Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piękny jesienny poranek Piękny jesienny poranek

Podwójna praca nie zawsze się opłaca

 
Elbląg, Podwójna praca nie zawsze się opłaca fot. arch. AD
Rek

Najpierw, w ramach obowiązków służbowych, przygotowywali przetargi na zimowe utrzymanie dróg. Przez dwa lata z rzędu wygrywała je firma, w której  urzędnicy...również byli zatrudnieni. Co z tego mieli? Podwójną wypłatę.

Jedna praca, dwie wypłaty
     O sprawie w połowie grudnia informował dziennik Fakt. W artykule można przeczytać, że "w oddziale GDDKiA w Olsztynie wytworzył się układ gwarantujący zwycięstwo określonej firmie. Przetargi przygotowywało dwoje pracowników GDDKiA z Elbląga – Beata P. i Michał R.". Wygrywała je firma zewnętrzna, w której, według Faktu, urzędnicy również byli zatrudnieni.
     Jak informuje Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA, do nieprawidłowości dochodziło w 2010 oraz w 2011 r. I dodaje, że jeden z pracowników – Michał R. – złożył oświadczenie, w którym potwierdza, że przez ostatnie trzy lata nie współpracował z firmami, które świadczą usługi dla GDDKiA. Okazało się, że jest ono nieprawdziwe, bo urzędnik w tym samym czasie pracował właśnie dla takiej firmy (w etatowych godzinach pracy dla GDDKiA) oraz brał udział w przygotowywaniu przetargu, przy jednoczesnym zaangażowaniu w pracę dla firmy zewnętrznej.
     
     Jeszcze więcej kontroli
     - W naszej organizacji nie ma miejsca na tak karygodne sytuacje i usprawiedliwianie ich. Zawiadomiliśmy prokuraturę o tym, że pracownik GDDKiA złożył oświadczenie niezgodne z prawdą. 16 grudnia rozwiązano umowę o pracę z trzema pracownikami. Złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez trzy firmy uczestniczące w przetargach na zimowe utrzymanie dróg. Wstrzymana została wypłata nagród dla kierownictwa rejonu w Elblągu – komentuje Lech Witecki, dyrektor GDDKiA. - Dyrektor oddziału w Olsztynie zobowiązał pracowników, którzy w godzinach pracy dla GDDKiA pracowali również na rzecz wykonawcy, do zwrotu kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez GDDKiA. Zobowiązano do przestrzegania zasady braku pracy u wykonawcy pracowników GDDKiA zaangażowanych w przygotowanie, przeprowadzenie i rozliczenie przetargu. Po każdym sezonie będzie przeprowadzana kontrola przetargów i realizacji umów na zimowe utrzymywanie dróg.
     Jak informuje Mieczysław Orzechowski, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Olsztynie, wpłynęły trzy zawiadomienia. Dotyczą one podejrzenia przedłożenia podrobionych dokumentów w toku postępowania przetargowego na utrzymanie dróg w okresie zimowym. Dwa z nich przekazano do Komendy Miejskiej w Olsztynie (trwa postępowanie sprawdzające), jedno do Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No i dla tego zeszłej zimy Elbląg nie był należycie odśnieżany bo liczyli na to ci z Olsztyna, że i tak kaska za wykonane usługi, których nie było im wpłynie na konto. Bo należy pamietac, ze zima 2011-2012/2012-2013 była w gestii odśnieżania Elbląga przez firmę z Osztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 3
  TakkręcilodyPO(2014-01-03)
 • Powinno być jak w chinach dwie kule i po problemie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 2
  (2014-01-03)
 • U mnie tam odśnieżone więc jestem na tak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 7
  Mańko.(2014-01-03)
 • GDDKiA zajmuje się drogami krajowymi tzn S7 i 22 a nie miastem. nie mylcie pojęcia. miasto odśnieża SKANSKA a nie Generalna Dyrekcja Drog Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  zzzz(2014-01-03)
 • ale łosie, trzeba było zatrudnić znajomych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2014-01-03)
 • W Korei Pn Kim Dzon Ung kazał rozszarpać swego wuja i 5 innych za korupcje i przekręty przez 120 wygłodniałych i wściekłych psów. Egzekucja trwała godzinę. Kazał przy tym cały "spektakl" oglądać urzędnikom. Myśle że taka kara powinna spotkać tych dwoje wymienionych w artykule a urzędasy obserwując rozszarpaną padline zastanowiliby się czy warto. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 1
  Kat-Dżon(2014-01-03)
 • sprawdzić inne przetargi. .. .dużo ciekawych rzeczy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 1
  Rudy103(2014-01-03)
 • Ciekawi mnie dlaczego biorą firmy z Olsztyna, Gdańska i innych miast do odśnieżania, koszenia trawników i innych prac. Czy w Elblągu nie ma firm które by się tego podjęły? A może u nas jest tyle pracy że brakuje ludzi?Wydaje mi się że mówią o bezrobociu w Elblągu, więc dlaczego nie otworzą Elbląskich firm zajmujących się pracą letnio-zimową?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  (2014-01-03)
 • Bo firmy te są tańsze i oferują lepsze usługi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 9
  (2014-01-04)
 • wkoncu stogowski nie bendzie odsnierzal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  ciec(2014-01-04)
 • To za czasów rządu Klubu PO!!! Doprowadzili budżet Elbląga na skraj ubóstwa i wielkich długów, a teraz wypowiadają się i piszą skargi na obecny budżet. A wcześniej trzeba było kwiczeć!!! Świnia odciągana od koryta kwiczy najgłośniej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  (2014-01-04)
 • ogolić, ubrać w porcięta, odblaskowe kubraczki, dać łopaty i niech odśnieżają chodniki chciwi urzędnicy i inne biurwy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 1
  (2014-01-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem