Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Praca dla wszystkich

"Z powodu likwidacji czterech podstawówek, braku naboru do klas pierwszych w szkołach ponadpodstawowych oraz wciąż zmniejszającej się liczby uczniów, pracę stracić ma 268 nauczycieli. Wydział Edukacji zapewnia jednak, że wszyscy zwalniani pracownicy znajdą zatrudnienie w innych placówkach oświatowych" - czytamy w "Głosie Elbląga".

"(...) W nowym roku szkolnym w placówkach oświatowych miasta Elbląga uczyć się będzie ponad 29,6 tys. dzieci i młodzieży, tj. o ponad 1,5 tys. mniej uczniów niż w roku bieżącym. W szkołach utworzonych zostanie blisko 1,1 tys. oddziałów, gdzie zatrudnienie znajdzie ponad 2,3 tys. nauczycieli. Jest to jednak aż o 268 mniej etatów niż w roku bieżącym. Jak się okazuje największe zmiany dotyczą szkół ponadpodstawowych, gdzie w tym roku nie będzie naboru do klas pierwszych. Tam liczba uczniów zmniejszy się o 2740. Mniej będzie także oddziałów,. To pociągnie za sobą zmniejszenie, aż o 215, liczby etatów w placówkach ponadpodstawowych. - Ten problem udało nam się jednak rozwiązać - mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Dla wszystkich tych nauczycieli mamy bowiem propozycje uzupełnienia etatów w innych szkołach ponadpodstawowych lub w gimnazjach. (...) Największy kłopot sprawia jednak znalezienie zatrudnienia dla nauczycieli uczących w przedszkolach. Z uwagi na wciąż zmniejszającą się liczbę dzieci, trzeba zlikwidować aż 10 oddziałów. To zaś spowoduje zwolnieni 26 pracowników. Wydział Edukacji zapewnia jednak, że dla 11 z nich znaleziono już propozycje pracy w dwóch Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Pozostałe przedszkolanki zatrudnić w Towarzystwie Śwaidomego Macierzyństwa, Pracowniach zapładniania in-vitro oraz Ośrodkach Partenogenezy. Lub... jako matki zastępcze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Drzazga(2001-06-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Czytnik kart kryptograficznych