Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W pierwszą niedzielę Adwentu, już po raz jedenasty, ruszyła akcja pod nazwą „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – informuje „Dziennik Elbląski”.

W tym roku Caritas Diecezji Elbląskiej ma do rozprowadzenia 40 tysięcy małych i 1500 dużych świec. Świece przez cały czas Adwentu można kupić we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej. Dochód ze sprzedaży tradycyjnie już przeznaczony zostanie na cele charytatywne, głównie na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i rodzinom dotkniętym bezrobociem.
     - Każdego roku w ramach naszej akcji rozprowadzamy około 40 tysięcy małych świec i ponad tysiąc dużych - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. - Co prawda przed rokiem trochę świec nam zostało, ale mam nadzieję, że tym razem ofiarność elblążan będzie większa. Warto bowiem pamiętać, że każda kupiona świeca to przejaw naszej bezinteresownej miłości wobec bliźnich.
     W tym roku ceny świec nie zmieniły się. Mała kosztuje 5 zł, duża 15 zł. Zmienił się za to nieco ich wygląd, nowe jest także znajdujące się na nich logo Caritas. Obok standardowych świec (małych i dużych) przygotowano także kilkaset kulistych.
     Jak dodaje ks. Borowski, istotne jest to, że część zarobionych pieniędzy pozostanie w parafiach na pomoc najuboższym. Reszta zasili konto Caritas Diecezji Elbląskiej. Po 10 groszy od każdej świecy przekazanych zostanie też do Caritas Polska na pomoc dzieciom w Afryce.
     Z pieniędzy pozyskanych w ramach wigilijnego dzieła elbląska Caritas zamierza sfinansować takie przedsięwzięcia, jak dożywianie dzieci w szkołach, zorganizowanie letniego wypoczynku, modernizacja ośrodka kolonijnego w Mikoszewie i Diecezjalnego Centrum Charytatywnego w Elblągu czy zakup świątecznych paczek dla dzieci z rodzin potrzebujących. Już 10 grudnia ok. 1400 dzieci z całej diecezji weźmie udział w mikołajkowej imprezie, która tradycyjnie odbędzie się w elbląskim teatrze.
     

Jarosław Grabarczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Karma dla papug średnich
karma kanarek
Królik minaturka