UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Wycinają drzewa pod przekop

Reklama

Na Mierzei Wiślanej rozpoczęła się dziś (15 lutego) wycinka drzew pod budowę kanału, który połączy Bałtyk z Zalewem Wiślanym. Wojewoda pomorski wydał dzisiaj zezwolenie na realizację tej inwestycji. Zobacz film.

Zezwolenie na realizację inwestycji wydał wojewoda pomorski, dlatego inwestor - czyli Urząd Morski w Gdyni - mógł rozpocząć prace związane z budową przekopu. Podpisano też porozumienie z nadleśnictwem w Elblągu, które będzie prowadzić wycinkę na mierzei.
       Przypomnijmy, że przetarg na budowę kanału został ogłoszony 31 grudnia 2018 r. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wskazuje, że zakończenie robót budowlanych i oddanie do użytkowania kanału żeglugowego planowane jest na 2022 rok. Inwestycja ma kosztować ok. 880 mln zł; będzie finansowana w całości z budżetu państwa. Według rządu przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja kluczowa, która ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury, a jednocześnie projekt ten realizowany jest pod kątem bezpieczeństwa państwa.
       - W związku z powyższym i zgodnie z Art. 25 ust. 1-3 ww. specustawy, tego samego dnia z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Elbląg podpisano porozumienie obejmujące wycinkę drzew i krzewów oraz ich uprzątnięcie. Do działań przystąpiono niezwłocznie. Należy podkreślić, iż nadal są to prace przygotowawcze. Rozpoczęcie głównych prac budowlanych nastąpi po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą - informuje Urząd Morski w Gdyni. - Prace z użyciem specjalistycznych maszyn będą kontynuowane przez kolejne dni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i uniknięcia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, obszar prac został wygrodzony. Obowiązuje tam całkowity zakaz wstępu!
      
      
       Źródło: Radio Gdańsk, Urząd Morski w Gdyni
      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama