Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakład karny do likwidacji

 
Elbląg, Zakład karny do likwidacji Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. portEl.pl)
Rek

Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości Zakład Karny w Braniewie zostanie zlikwidowany. Stanie się oddziałem Aresztu Śledczego w Elblągu. Co w związku z tym się zmieni?

O likwidacji braniewskiego Zakładu Karnego poinformował na swoim fanpage'u starosta braniewski Leszek Dziąg. „Jeszcze 8 stycznia byliśmy w Olsztynie na zespole dialogu społecznego i przedstawialiśmy razem z p. Burmistrz Braniewa argumenty za pozostawieniem ZK w Braniewie. Członkowie zespołu popierali nasze zdanie, ale minister przyspieszył” — napisał starosta.
     Ministerstwo Sprawiedliwości argumentuje ten ruch oszczędnościami. W całym kraju zlikwidowanych zostanie dwanaście aresztów śledczych i zakładów karnych.
     W Braniewie powstanie Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu. Przypomnijmy, że plany przekształcenia braniewskiego ZK w oddział zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu pojawiły się już w ubiegłym roku. Latem o takim zamiarze reorganizacji tej placówki poinformowali braniewskiego starostę związkowcy z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Leszek Dziąg przekazał je także radnym Rady Powiatu Braniewskiego. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie, negatywnie opiniując zamiar likwidacji ZK w Braniewie.
— Kierowaliśmy się potrzebami oraz dobrem społeczności powiatu braniewskiego — mówił wówczas Leszek Dziąg. — Podkreślając koszty społeczne tego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności, w tym najważniejszy – dotyczący sfery bezrobocia. ZK to jeden z nielicznych dużych pracodawców pracodawców w powiecie. To bez wątpienia jeden z tzw. czynników miastotwórczych i to w dodatku z wieloletnią tradycją.
     Jak informowali w swoim piśmie przedstawiciele związków zawodowych, pion administracyjny miałby ulec niemalże całkowitej likwidacji. Te osoby, które nawet znalazłyby pracę w Elblągu, musiałyby się liczyć albo z dojazdami, albo ze zmianą miejsca zamieszkania. Jednocześnie planowane zmiany zdaniem związkowców nie przyczynią się do znaczącego ograniczenia kosztów funkcjonowania tej jednostki.
— Nie o prestiż tu chodzi — podkreśla starosta Dziąg. — Obawy nasze dotyczą miejsc pracy, ale i – poprzez restrukturyzację zatrudnienia – dalszej marginalizacji naszego powiatu.
     Zakład Karny w Braniewie istnieje od 1947 r. Jest przeznaczony dla 205 osadzonych. Pracuje w nim 82 funkcjonariuszy i 10 pracowników cywilnych. Od 2013 roku wykonano w nim wielomilionowe inwestycje, tak w kompleksie administracyjno-ochronnym, jak i na oddziałach mieszkalnych. Wykonano także termomodernizację.
     
     Źródło: portalbraniewo.pl 
     
     Od redakcji: Po publikacji w przeglądzie prasy artykułu z portalu braniewskiego otrzymaliśmy informację uzupełniającą od mjr Małgorzaty Sarnowskiej, rzecznik prasowego dyrektora okręgowego Służby Więziennej: "Do końca marca przekształceniu lub likwidacji ulegną małe i wyeksploatowane jednostki penitencjarne, co pozwoli na racjonalizację wydatków ponoszonych na ich utrzymanie oraz usprawni zarzadzanie. Jedną z takich jednostek jest Zakład Karny w Braniewie, który zostanie przekształcony w Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu i pozostanie w jego strukturze. Nikt z funkcjonariuszy braniewskiej jednostki nie straci pracy. Osadzeni, którzy odbywają karę pozbawienia wolności również pozostaną w Braniewie, jedynie osoby tymczasowo aresztowane zostaną przeniesione do AŚ w Elblągu".
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobra zmiana, a pracy coraz mniej. Szkoda ludzi, i yych po jednej stronie kraty i po drugiej. Osadzeni trafią do ciaśniejszych cel w innych zakładsch, bo nie wszyscy kwalifikują się do pracy na oddziale zewnętrznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 13
  Klakier(2018-01-19)
 • wszystkich do sztumu !!! i do kopania rowow oraz sprzatania ulic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 1
  (2018-01-19)
 • Znowu Olsztyn Kiedy referendum w sprawie zmiany województwa z warmińsko-murzyńskiego na pomorskie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 1
  hamulcowy(2018-01-19)
 • Na odsiedzienie wyroku trzeba czekać bo miejsc nie ma zamykać zakłady karne bo kasy nie ma pchać kasę w głupotę pt wojska obrony terytorialnej nie szkoda a na służbę więzienną już szkoda... szkoda tylko ludzi jak pisał pan powyżej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  barnaba (2018-01-19)
 • Zostawić zwyroli w celach a reszta do robót publicznych!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 0
  (2018-01-19)
 • Jaki jest sens trzymać alimenciarzy oszustów i zkodziejaszkow niegroznych. Do roboty na kilka lat i niech spłacają co ukradli!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 0
  (2018-01-19)
 • Przekop czeka. Łopata w rękę i wio!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 0
  (2018-01-19)
 • w zakladach karnych siedza zlodziejaszki za wysoką szkodliwość czynow/art. 286 kk/ tj. kwota wszystkich przestępstw 40.000 zł a jak ktoś ukradnie miliony to jaka jest szkodliwośc czynów, odpowiadam taka sama i jaka tu jest sprawiedliwość. Statystyki ktoś musi napędzać bo ci za miliony nie siedzą bo sie wykupią za ukradzioną kasę. Utrzymanie więźnia kosztuje dużo zamiast drobnych zlodziejaszkow zwolnic i do pracy to w ten sposob zapelnia sie więzienia. I gdzie tu sprawiedliwość a mialo być tak dobrze. Tu należy poszukac oszczędności. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  zorientowana(2018-01-19)
 • wszystkich zapakowac na wagony i do naprawy wałów przeciwpowodziowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 2
  łomatko(2018-01-19)
 • @Klakier - kryminaliści trafią do ciaśniejszych cel? ojoj, jak mi ich nie szkoda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 3
  (2018-01-19)
 • Jaką pracę daje jednostka budżetowa? Nie daje pracy, tylko ciągnie z Waszych kieszeni. Widzę, że komuna ma się dobrze w tym kraju. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2018-01-19)
 • coraz wiecej bzdurnych decyzji, tak jak z krwiodawstwem elblaskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  korba(2018-01-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny