Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zakład karny do likwidacji

 
Elbląg, Zakład karny do likwidacji Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. portEl.pl)
Rek

Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości Zakład Karny w Braniewie zostanie zlikwidowany. Stanie się oddziałem Aresztu Śledczego w Elblągu. Co w związku z tym się zmieni?

O likwidacji braniewskiego Zakładu Karnego poinformował na swoim fanpage'u starosta braniewski Leszek Dziąg. „Jeszcze 8 stycznia byliśmy w Olsztynie na zespole dialogu społecznego i przedstawialiśmy razem z p. Burmistrz Braniewa argumenty za pozostawieniem ZK w Braniewie. Członkowie zespołu popierali nasze zdanie, ale minister przyspieszył” — napisał starosta.
     Ministerstwo Sprawiedliwości argumentuje ten ruch oszczędnościami. W całym kraju zlikwidowanych zostanie dwanaście aresztów śledczych i zakładów karnych.
     W Braniewie powstanie Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu. Przypomnijmy, że plany przekształcenia braniewskiego ZK w oddział zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu pojawiły się już w ubiegłym roku. Latem o takim zamiarze reorganizacji tej placówki poinformowali braniewskiego starostę związkowcy z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Leszek Dziąg przekazał je także radnym Rady Powiatu Braniewskiego. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie, negatywnie opiniując zamiar likwidacji ZK w Braniewie.
— Kierowaliśmy się potrzebami oraz dobrem społeczności powiatu braniewskiego — mówił wówczas Leszek Dziąg. — Podkreślając koszty społeczne tego przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności, w tym najważniejszy – dotyczący sfery bezrobocia. ZK to jeden z nielicznych dużych pracodawców pracodawców w powiecie. To bez wątpienia jeden z tzw. czynników miastotwórczych i to w dodatku z wieloletnią tradycją.
     Jak informowali w swoim piśmie przedstawiciele związków zawodowych, pion administracyjny miałby ulec niemalże całkowitej likwidacji. Te osoby, które nawet znalazłyby pracę w Elblągu, musiałyby się liczyć albo z dojazdami, albo ze zmianą miejsca zamieszkania. Jednocześnie planowane zmiany zdaniem związkowców nie przyczynią się do znaczącego ograniczenia kosztów funkcjonowania tej jednostki.
— Nie o prestiż tu chodzi — podkreśla starosta Dziąg. — Obawy nasze dotyczą miejsc pracy, ale i – poprzez restrukturyzację zatrudnienia – dalszej marginalizacji naszego powiatu.
     Zakład Karny w Braniewie istnieje od 1947 r. Jest przeznaczony dla 205 osadzonych. Pracuje w nim 82 funkcjonariuszy i 10 pracowników cywilnych. Od 2013 roku wykonano w nim wielomilionowe inwestycje, tak w kompleksie administracyjno-ochronnym, jak i na oddziałach mieszkalnych. Wykonano także termomodernizację.
     
     Źródło: portalbraniewo.pl 
     
     Od redakcji: Po publikacji w przeglądzie prasy artykułu z portalu braniewskiego otrzymaliśmy informację uzupełniającą od mjr Małgorzaty Sarnowskiej, rzecznik prasowego dyrektora okręgowego Służby Więziennej: "Do końca marca przekształceniu lub likwidacji ulegną małe i wyeksploatowane jednostki penitencjarne, co pozwoli na racjonalizację wydatków ponoszonych na ich utrzymanie oraz usprawni zarzadzanie. Jedną z takich jednostek jest Zakład Karny w Braniewie, który zostanie przekształcony w Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu i pozostanie w jego strukturze. Nikt z funkcjonariuszy braniewskiej jednostki nie straci pracy. Osadzeni, którzy odbywają karę pozbawienia wolności również pozostaną w Braniewie, jedynie osoby tymczasowo aresztowane zostaną przeniesione do AŚ w Elblągu".

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobra zmiana, a pracy coraz mniej. Szkoda ludzi, i yych po jednej stronie kraty i po drugiej. Osadzeni trafią do ciaśniejszych cel w innych zakładsch, bo nie wszyscy kwalifikują się do pracy na oddziale zewnętrznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 13
  Klakier(2018-01-19)
 • wszystkich do sztumu !!! i do kopania rowow oraz sprzatania ulic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 1
  (2018-01-19)
 • Znowu Olsztyn Kiedy referendum w sprawie zmiany województwa z warmińsko-murzyńskiego na pomorskie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 1
  hamulcowy(2018-01-19)
 • Na odsiedzienie wyroku trzeba czekać bo miejsc nie ma zamykać zakłady karne bo kasy nie ma pchać kasę w głupotę pt wojska obrony terytorialnej nie szkoda a na służbę więzienną już szkoda... szkoda tylko ludzi jak pisał pan powyżej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  barnaba (2018-01-19)
 • Zostawić zwyroli w celach a reszta do robót publicznych!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 0
  (2018-01-19)
 • Jaki jest sens trzymać alimenciarzy oszustów i zkodziejaszkow niegroznych. Do roboty na kilka lat i niech spłacają co ukradli!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 0
  (2018-01-19)
 • Przekop czeka. Łopata w rękę i wio!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 0
  (2018-01-19)
 • w zakladach karnych siedza zlodziejaszki za wysoką szkodliwość czynow/art. 286 kk/ tj. kwota wszystkich przestępstw 40.000 zł a jak ktoś ukradnie miliony to jaka jest szkodliwośc czynów, odpowiadam taka sama i jaka tu jest sprawiedliwość. Statystyki ktoś musi napędzać bo ci za miliony nie siedzą bo sie wykupią za ukradzioną kasę. Utrzymanie więźnia kosztuje dużo zamiast drobnych zlodziejaszkow zwolnic i do pracy to w ten sposob zapelnia sie więzienia. I gdzie tu sprawiedliwość a mialo być tak dobrze. Tu należy poszukac oszczędności. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  zorientowana(2018-01-19)
 • wszystkich zapakowac na wagony i do naprawy wałów przeciwpowodziowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 2
  łomatko(2018-01-19)
 • @Klakier - kryminaliści trafią do ciaśniejszych cel? ojoj, jak mi ich nie szkoda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 3
  (2018-01-19)
 • Jaką pracę daje jednostka budżetowa? Nie daje pracy, tylko ciągnie z Waszych kieszeni. Widzę, że komuna ma się dobrze w tym kraju. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2018-01-19)
 • coraz wiecej bzdurnych decyzji, tak jak z krwiodawstwem elblaskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  korba(2018-01-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem