Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

18. Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Elbląg, 18. Tydzień Osób Niepełnosprawnych (fot. PS)
Rek

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych zaprasza po raz osiemnasty na cykl imprez pod nazwą Tydzień Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach od 16 do 22 maja. Tradycyjnie, TON zainauguruje niedzielny festyn na Bulwarze Zygmunta Augusta, zaplanowany na 16 maja. Początek o godzinie 12.00. Na biorących udział w konkursach, przygotowanych specjalnie na tę okazję, przygotowano wiele atrakcyjnych nagród.

W programie festynu przewidziane są występy zespołów artystycznych ze szkół, placówek i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i osób starszych, przejażdżki konne, pokazy judoków z elbląskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym, pokaz masażu i ratownictwa przygotowane przez Szkołę Policealną im. Jadwigi Romanowskiej „Medyk”.
     Festyn dodatkowo ubarwią pokazy służb ratowniczych, gry i konkursy dla dzieci a także mała gastronomia. Biorąc udział w konkursach podczas festynu i pikniku w „Końskim Zdrowiu”, będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród, m.in. słuchawki HiFi, odtwarzacz mp3, masażer do stóp, piłki rehabilitacyjne, pendrive, torby podróżne firmy BIANCA, srebrną biżuterię, zestaw do gry w badmintona, klocki LEGO, książki i wiele innych ciekawych upominków.
     Gwiazdą wieczoru będzie popularny kabaret piosenki „Kaczki z Nowej Paczki”, znany z takich przebojów dla dzieci jak: „Dziubdziub” czy „Piosenka wariata”.
     Jak co roku będzie można zobaczyć i zakupić piękne rękodzieła uczestników warsztatów terapii zajęciowych Stowarzyszenia „Lazarus”, Przedszkola Specjalnego, Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”, jak również zapoznać się z ofertą sklepu rehabilitacyjnego „TRANS” z Gdańska. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w loterii przygotowanej przez Wspólnotę „Wiara i Światło” a także wrzucić „coś na ząb” dzięki Kawiarni „U Aktorów”.
     
     
     Program XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych:
     
     16 maja – niedziela
     
     9.00–11.00
     zawody wędkarskie
     12.00
     inauguracja Festynu (scena przy Bulwarze Zygmunta Augusta) – otwarcie miasteczka namiotowego
     od 15.00
     Występy artystyczne na scenie głównej:
     występy zespołów wokalnych: „Traugutki”, „Zakrzewiacy”, „Szwagry”, WTZ Władysławowo, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Młodzieżowego Domu Kultury „Nietutejsi”, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19;
     pokaz walki judoków z elbląskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym,
     program artystyczny przygotowany przez grupę Dio Pałasz z Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych.
     Przejażdżki konne przygotowane przez Fundację „Końskie Zdrowie” i pokazy ratownictwa na wodzie zorganizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
     Oprócz występów na scenie będzie też czynne miasteczko namiotowe ze stoiskami instytucji i firm działających na rzecz osób niepełnosprawnych i innych.
     Występ gwiazdy wieczoru: „Kaczki z Nowej Paczki”.
     
     17 maja – poniedziałek
     
     Rodzinne spotkania w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, drzwi otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy filia nr 2 przy ul. Traugutta 38, godz. 10.00 –12.00.
     
     18 maja – wtorek
     
     Regionalny Konkurs Wiedzy Przedmiotowej Matma 2010 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.
     Turniej tenisa stołowego w Środowiskowym Domu Samopomocy Filia nr 3 przy ul. Winnej.
     Drzwi otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy filia nr 2 przy ul. Traugutta 38, godz. 10.00–12.00.
     
     19 maja – środa
     
     Regionalne Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga. Biegi odbędą się w Bażantarni. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu.
     Drzwi otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy filia nr 2 przy ul. Traugutta 38, godz. 10.00 –12.00.
     
     20 maja – czwartek
     
     Drzwi otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 – prezentacja zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych.
     Drzwi otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy filia nr 2 przy ul. Traugutta 38, godz. 10.00–12.00, koncert muzyczny „Muzyka łączy pokolenia” w wykonaniu zespołu „Traugutki” oraz występ młodzieży szkolnej.
     Impreza otwarta – rajd rowerowy organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Winnej w Elblągu.
     
     21 maja – piątek
     
     Wielka Majówka – impreza otwarta w Bażantarni, organizowana przez SOSW nr 1 w Elblągu w tym: Integracyjny Festyn Sportowo-Rekreacyjny, marsz na orientację, pokazy straży pożarnej, ognisko, posiłek przygotowany przez wojsko.
     
     22 maja – sobota
     
     Fundacja „Końskie Zdrowie” – impreza otwarta z ogniskiem, organizowana przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych.
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe