Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

21,5 mln złotych na aktywizację

21,5 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa na wsparcie ekonomii społecznej oraz aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem.

Fundusze w przygotowanych czterech konkursach będzie można otrzymać m.in. na tworzenie i działalność centrów i klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej czy założenie spółdzielni socjalnej. Na dofinansowanie mogą również liczyć instytucje, wspierające ekonomię społeczną, zapewniające dostęp do usług prawnych, księgowych, marketingowych, doradztwo czy szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej. Pieniądze na wsparcie projektów pochodzić będą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
– W wielu krajach Unii Europejskiej sektor ekonomii społecznej w znaczny sposób wpływa na wzrost zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem, poprawę dostępności usług społecznych oraz wzmocnienie rozwoju lokalnych gospodarek – podkreśla Witold Wróblewski, członek Zarządu Województwa. U nas tak naprawdę sektor ten dopiero się rozwija. Mam nadzieję, że dzięki tym środkom uda się to zmienić – tym bardziej, że nasz region jest jednym w Unii o najsłabszych wskaźnikach rozwoju społeczno-gospodarczego i jednym z najwyższych poziomów bezrobocia.
     Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 29 marca do 27 kwietnia 2012 r. Wszelkie informacje na temat konkursów można uzyskać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego, członka Zarządu Województwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • KU. .dlaczego od 3 lat nie moge zalapac sie w elblaskim PUP na przekwalifikowanie zawodowe ! Orgaznizuja za cala ta wielka kase pogadanke jak napisac CV i list motywacyjny !! Kiedy prokuratura przyjrzy sie jak sa marnotrawione i defraudowane pieniadze ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • Pośredniak na Saperów powinien być zlikwidowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • w pośredniaku zero pomocy dla bezrobotnych, tylko odsyłają na korytarz do tablic, jak w 1965 roku, po co im komputery, chyba do internetu i pasjansa. Tam trzeba wszystkich zwolnić oprócz sprzataczek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • Sranie w banie, cały czas nic nie dające projekty i szkolenia, topienie pieniędzy w błocie, czytaj : w kieszeniach cwaniaków którzy te szkolenia i projekty prowadzą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • Wybaczcie Panowie ale nie zawsze - Centrum Kształcenia Praktycznego zorganizowało kurs operatora CNC na który czekałem od dwóch lat szkolenie. Dyrektor PUP po dość ostrej rozmowie przyznała częściowe dofinansowanie. Kurs skończyłem wczoraj byłem na pierwszej rozmowie. Szkolenia indywidualne lub w małych grupach to moim zdaniem przyszłość rynku pracy i wreszcie ktoś zaczął to rozumieć patrząc na program reformy szkolnictwa zawodowego. Ale bezrobocie to nie tylko przeszkoleni pracownicy to po pierwsze - brak zleceń bo ceny są zaporowe a ceny są zaporowe bo koszta stałe rosną a popyt jakby maleje więc zwalniamy pracowników co znów zmniejsza popyt i padają kolejne firmy. .. .. Może w końcu czas zrozumieć że jak nasz pracownik nie zarobi to nie da pracy tym na siłę nabywczą liczymy my i nasze firmy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MariSSz44(2012-03-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl