Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

5. edycja Budżetu Obywatelskiego. Zgłoś swój pomysł!

 
Elbląg, 5. edycja Budżetu Obywatelskiego. Zgłoś swój pomysł! fot. Witold Sadowski (arch. portEl)
Rek

Przypominamy mieszkańcom Elbląga, że jeszcze do jutra (16 czerwca) mogą składać swoje propozycje zadań do zrealizowania z Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Do tej pory zarejestrowano już 156 wniosków mieszkańców, w tym 33 pomysły dotyczące zadań ogólnomiejskich i 123 w poszczególnych okręgach.

Poniżej prezentujemy praktyczne informacje dotyczące składania wniosków i wciąż zachęcamy elblążan do aktywnego udziału w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego.
     
     Inicjatywy okręgowe, ogólnomiejskie, małe projekty

     Poza projektami realizowanymi w pięciu okręgach wyborczych mieszkańcy mogą wskazać inicjatywy ogólnomiejskie oraz tzw. małe projekty. Na realizację zwycięskich zadań Miasto planuje przeznaczyć 2,5 mln zł – po 400 tys. zł na każdy z pięciu okręgów oraz 500 tys. zł na inicjatywy ogólnomiejskie. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 50 tys. zł na małe projekty (kwota każdego małego projektu nie może przekraczać 25 tys. zł).
     Wnioski będą przyjmowane są do 16 czerwca elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie lub w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego.
     
     Nowości tegorocznej edycji

     W tegorocznej edycji zrezygnowano z kolportażu wniosków do skrzynek pocztowych mieszkańców. Wniosek można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać jego wersję papierową w wybranych punktach na terenie miasta takich jak: Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności), Informacja Turystyczna (Ratusz Staromiejski), Referat Obsługi Kierowców (Plac Dworcowy), Referat Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarząd Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), spółdzielnie mieszkaniowe - Zakrzewo, Nad Jarem, Sielanka, Za Politechniką Dom Handlowy Jantar, CH Ogrody, CH E.Leclerc, basen CRW „Dolinka”, szpitale (wojewódzki oraz miejskie przy ul. Komeńskiego i Żeromskiego), PWSZ, EUHE, ESWIP, Uniwersytet III Wieku, Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Zw. Jaszczurczego) i Caritas.
     Szkoły i spółdzielnie mieszkaniowe mogą zgłaszać propozycje projektów miękkich (działania kulturalne, sportowe, rekreacyjne, edukacyjne itp), natomiast wyłączone są z zadań inwestycyjnych.
     
     Budżet Obywatelski - informacje praktyczne

     Wnioski inwestycyjne do Budżetu Obywatelskiego może składać każdy elblążanin posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu. Wypełniony wniosek musi zawierać numer okręgu wyborczego, w którym znajduje się proponowane zadanie lub zaznaczone właściwe pole w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej, nazwę, miejsce realizacji i opis zadania, dane identyfikujące wnioskodawcę (m.in. imię i nazwisko, adres zameldowania, PESEL).
     Do 1 sierpnia wnioski będą opiniowane pod względem możliwości realizacji zadania oraz ustalany będzie orientacyjny koszt zadania, do 1 września zostaną utworzenie listy projektów do realizacji, a od 19 września do 10 października odbędzie się głosowanie na projekty możliwe do realizacji.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jeszcze się z jednych zadań nie wywiązali, przykładem jest Hala przy Gimnazjum nr 7 a już kolejne wnioski przyjmują Warto się zainteresować jak chcą oszukać społeczność Zatorza i co najbardziej przykre dzieciaki z Gimnazjum nr 7,które już dziś mówią że Prezydent ich oszukał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  fiona(2016-06-06)
 • najgorzej wydane pieniądze zdarte z lokalnego biznesu, to wszystko kiedys upadnie z hukiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-06-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE