UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Apelują do sędziów

 
Elbląg, Apelują do sędziów
fot. nadesłana

Z inicjatywy Elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji oraz Rozmawiajmy o demokracji – Forum Inicjatyw Obywatelskich w Elblągu, został oficjalnie złożony na ręce prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu Piotra Żywickiego i prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszki Walkowiak apel, skierowany do wszystkich sędziów. Apel jest formą poparcia niezawisłych sądów i obywatelskiej troski o zachowanie prawa zawartego w Konstytucji RP. Jego treść publikujemy poniżej. 

"Elbląg, dn. 03.12.2018 r.
     
     Prezes Sądu Okręgowego
     w Elblągu
     SSO Piotr Żywicki
     Plac Konstytucji 1
     82-300 Elbląg
     
     Do sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu.

     W imieniu Elblążan protestujących w trzecim dniu każdego miesiąca składamy na ręce Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu Pana Piotra Żywickiego apel  do wszystkich sędziów o to, aby byli niezależni jak sędzia Igor Tuleya.
     Sędzia Igor Zygmunt Tuleya kieruje się przede wszystkim prawem nadrzędnym jakim jest polska Konstytucja z 1997 r. obowiązująca do chwili obecnej. Nie boi się jej stosować literalnie w praktyce sędziowskiej, mając zawsze na uwadze dobro Rzeczypospolitej, jakim jest zachowanie trójpodziału władzy. Jest wolnym sędzią!
     Nie bójcie się również Wy, Elbląscy Sędziowie, być wolnymi sędziami!
"O wolnych sędziach pamiętać będą wolni ludzie" – powiedział profesor Adam Strzembosz.
     Pamiętamy o Was, Sędziowie !
     Trzeciego dnia każdego miesiąca, odpowiadając na apel profesora Marcina Matczaka, będziemy manifestować w obronie sądów powszechnych. Wprawdzie, profesorowi Matczakowi chodziło przede wszystkim o Sąd Najwyższy (3. kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy o SN z mocą od 3. lipca), ale walka o wolne sądy nie skończyła się z chwilą wycofania się z tej niekonstytucyjnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W dalszym ciągu w rękach rządzących są sądy powszechne oraz Trybunał Konstytucyjny i Krajowa Rada Sądownictwa. Mamy nadzieję, że rządzący nami politycy opamiętają się i dostosują ustawy do obowiązującej Konstytucji i dyrektyw Unii Europejskiej.
     
     Elbląski Komitet Obrony Demokracji
     Rozmawiajmy o demokracji – Forum Inicjatyw Obywatelskich w Elblągu
     Elbląg, dn. 03.12.2018 r."
     
     Identyczny apel złożono na ręce prezes Sądu Rejonowego w Elblągu - SSR Agnieszki Walkowiak. 
     
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama