Wtorek 14-08-2018, imieniny Maksymiliana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Osiemset piątka na Druskiej Osiemset piątka na Druskiej

Arteterapia ze Światowidem

Elbląg, Arteterapia ze Światowidem
Rek

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych na realizację projektu „Azymut”. Jego celem podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi z województwa warmińsko-mazurskiego, regionu Sztokholm oraz obwodu kaliningradzkiego.

Arteterapia to terapia przy pomocy sztuki, to także wszelkie formy i metody pomocy terapeutycznej, przy których wykorzystuje się sztukę – rożne jej dziedziny lub wytwory, np. muzykę, rysunek, taniec, literaturę, dramę. W strukturach CSE „Światowid” działa ośrodek arteterapii, który ma za zadanie wspieranie działań aktywizujących osoby niepełnosprawne i z grup marginalizowanych.
– Prowadzimy działalność edukacyjno-szkoleniową z zakresu arteterapii, organizując szkolenia ogólne i specjalistyczne dla pracowników instytucji oraz organizacji o profilu społeczno-kulturalnym i wolontariuszy – mówi Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”. – Mamy też bazę twórców niepełnosprawnych z regionu warmińsko-mazurskiego oraz podejmujemy działania promocyjne na ich rzecz.
     Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od lat organizuje przedsięwzięcia kulturalne adresowane do osób niepełnosprawnych, takie jak Letnia Szkoły Edukacji Artystycznej czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne oraz szkolenia i warsztaty socjoterapeutyczne i z arteterapii dla otoczenia wspierającego osoby niepełnosprawne.
– Celem ośrodka jest również prezentacja dobrych praktyk, promocja idei arteterapii oraz realizacja działań o charakterze integracyjnym realizowanych samodzielnie przez CSE lub we współpracy z placówkami edukacyjno-wychowawczymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej, Środowiskowymi Domami Samopomocy i organizacjami pozarządowymi z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Teresa Miłoszewska.
„Światowid” otrzymał właśnie dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych na realizację projektu „Azymut”. Program ten ma na celu podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi z województwa warmińsko-mazurskiego, regionu Sztokholm oraz obwodu kaliningradzkiego. Rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 września.
– Nasze doświadczenia wskazują, że zarówno w instytucjach kultury, placówkach edukacyjno-wychowawczych oraz organizacjach pozarządowych pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych występuje duża rotacja kadry, a wśród osób pracujących przez długi okres w tak trudnych warunkach występuje proces wypalenia zawodowego – mówi Teresa Miłoszewska. – Dlatego też doskonalenie kadry terapeutycznej, wprowadzanie nowych form i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi jest dla nas jednym z kluczowych zadań.
     Uczestnikami projektu będą pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci. Projekt będzie realizowany w formie szkoleń, warsztatów i praktyk. W trakcie jego trwania odbędą się również wizyty studyjne, podczas których uczestnicy projektu zapoznają się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji.
     
     Projekt „Azymut” jest finansowany z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych – Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
     
     

Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Arteterapia kiedy będzie organizowany kurs?. Czy on nadaje formalnych kwalifikacji do prowadzenia arteterapii? Czy jest on płatny? Czyt ktoś ustosunkuje sie do zadanych pytań?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    ELstudent(2010-02-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW BIZNES