UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Argumenty merytoryczne przemawiają niestety za zamknięciem obiektu. Ciągły brak decyzji politycznej jest wynikiem obecnego stanu. Nowy prezydent powinien podjąć męską decyzję o zamknięcie szkoły i sprzedaży działki. Powinna tu powstać nowa zabudowa mieszkalna wielorodzinna.
  • Niech powstaną nowe mieszkania na miejsce sp9,a dzieci do szkoły będą jeździć nad jar do sp 11 (bo sp 18 nie da rady więcej przyjąć). Bardzo mądre! (wielka ironia)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    30
    11
    aborygen_stont(2024-03-20)
  • madziulka W życiu. Nie pozwolimy zamknąć szkoły!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    24
    4
    madziulka(2024-03-20)
  • @madziulka - Pan Missan widząc tę Szkołę dał nogę z wieżowca naprzeciwko niej!!! Mieszkał tam ale jak widać, widok szkoły go zniechęcił do mieszkania tam. Widząc takie a nie inne zachowanie Pana Missana Boże uchroń nas przed takim Prezydentem. Nigdy więcej.
  • A ja uważam, że Twój pomysł jest niedorzeczny. Jeśli twierdzisz, że zamiast szkoły na tym miejscu powinna powstać zabudowa wielorodzinna, to gdzie dzieci z tej zabudowy wielorodzinnej będą chodziły do szkoły? Poza tym Zawada jest osiedlem, na którym zachodzi zmiana pokoleniowa. Ponadto w okolicy i na osiedlu powstają nowe budynki mieszkalne - np. na Modrzewinie, w okolicy ul. Kasprzaka, przy Parku Modrzewie. Za 10,15 lat będzie coraz więcej małych dzieci w tych okolicach. Gdzie wówczas będą chodziły do szkoły? Faktem jest natomiast, że aktualnie do tej szkoły chodzi dużo mniej dzieci niż 20 lat temu. Należałoby więc może zastanowić się, jak można wykorzystać ten budynek. Skoro w jednym z bloków szkolnych na parterze można było usytuować filię biblioteki miejskiej, to równie dobrze może można część budynku przeznaczyć na dzienny dom starców? Gdy osiedle się odmłodzi, to wybudowanie nowej szkoły będzie dużo bardziej kosztowne niż wyremontowanie aktualnej. Można co najwyżej zastanowić się na zmianą funkcjonalności części budynku. Takie moje zdanie. Nie można wszędzie stawiać tylko bloków mieszkalnych.
  • Jak można zamknąć szkołę na największym osiedlu w mieście.
  • Lepiej zamknąć szkołę i wybudować kolejny blok, który będzie stał pusty...
  • A kto te dzieci będzie miał?? To że osiedle się odmładza i dorastają dzieci ludzi którzy tam mieszkali czterdzieści lat temu nie znaczy że będą mieć dzieci. Nikt normalny nie ma dzieci przy takich warunkach w kraju, chyba że przez przypadek. Czym je nakarmi, tynkiem że ścian?? Za szkole też trzeba płacić mimo że teoretycznie jest darmowa. Wycieczki, klasowe, komitet rodzicielski, kółka zainteresowań, korepetycje same się nie zapłacą. Zeszyty, długopisy, kredki i podobne rzeczy same się nie kupią. Coś temu dziecku trzeba pokazać inaczej siedzi cały czas w domu. Do tego rachunki, leki. Też wg was są darmowe. Dentysta do którego nie ma szans dostać się na nfz a poziom tego leczenia jest żenujący, niektóre świadczenia są darmowe tylko do jakiegoś wieku. Więc pomarzyć dobra rzecz. Tyle że może faktycznie burzenie tej szkoły to nie najlepszy pomysł. Lepiej by było odremontować i przeznaczyć na inny cel. Np coś co by integrowało mieszkańców osiedla. Chyba że przeznaczyć na mieszkania. Niestety tak mnóstwo tych dzieci z osiedla tam nie chodzi. Czasy kiedy w tej szkole było nas ponad tysiąc i chodziliśmy na dwie zmiany (tak, ja też chodzilamdo tej szkoły i mieszkałam tak blisko szkoły że widziałam ja przez okno sypialni) już dawno minęły tak jak wyginęły dinozaury i mamuty. Mimo że te ostatnie chcą przywrócić światu to te czasy nie wróca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Bajerka1976(2024-03-21)
  • @aborygen_stont - Szkoła nr 11 Nad Jarem wygląda po 40 latach tez niezadobrze. Masakra
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    milagros(2024-03-24)
Reklama