UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet Obywatelski - ostatni dzień głosowania!

 
Elbląg, Budżet Obywatelski - ostatni dzień głosowania!

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim dobiega końca, można wziąć w nim udział jeszcze tylko dzisiaj. Według danych z początku października, we wszystkich okręgach i na zadania ogólnomiejskie elblążanie oddali łącznie 10.595 głosów.

Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 21 października br. Liczba oddanych głosów na zadania w poszczególnych okręgach i na inicjatywy ogólnomiejskie - zobacz statystki.
      
       Praktyczne informacje
       Głosować można przez stronę internetową. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania. Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego). Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
       Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz Pesel. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić, do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W zakładce można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • budżet radnych i ich promocja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2018-10-11)
 • Drodzy Młodzi,którzy lubicie jeździć na rowerze. Proszę głosujcie na ten park enduro w bazantarni .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  elblążanka 2018(2018-10-11)
 • Mamy na portel. pl świeżutki tekścik pana Missana, o treści którą pominę. Dlaczego jednak artykuł reklamowy, płatny i mający wyłączone komentarze znajduje się pomiędzy innym, zwykłymi ? Rozumiem gdyby oznaczony był jako reklama. Takie wciskanie ulotek wyborczych jest żle widziane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2018-10-12)
 • Skandalem jest to, że do zbierania podpisów angażuje się dzieci. Dzieciaki z podstawówek dostają listy z tabelami do zbierania danych. Efekt taki sam jak zawsze: większość inwestycji z BO to siłownie i place zabaw na terenie podstawówek. Drodzy elblążanie, od inwestycji na terenie szkół są subwencje oświatowe! Od tego są organy prowadzące! Budżet Obywatelski to szansa dla niedoinwestowanych dzielnic, to poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia wszystkich mieszkańców, a nie finansowanie ambicji tego czy innego dyrektora szkoły, który potem chwali się, że coś pobudował, jest zaradny i przedsiębiorczy i dlatego startuje na radnego. Elbląg jest pełen przyszkolnych siłowni, z których nikt nie korzysta, a wszędzie brakuje parkingów, nawierzchnie całe w dziurach. Niech sobie dyrektorowie sami wychodzą i wyproszą te siłownie i place zabaw, zamiast robić nagonkę przez dzieci zbierające podpisy za punkty ze sprawowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 1
  wiewiór(2018-10-12)
 • Ciekawa sprawa UM-budżetówka oddaje pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na projekty przy szkołach-budżetówka, które podlegają pod ten UM. Zmieńcie regulamin bo na takie rzeczy nie będę głosować - kolejne place zabaw, siłownie i zabawy przy szkołach, a gdzie naprawy chodników, oświetleń itp. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  szz(2018-10-12)
 • RobertKoliński Powtarzam to od dawna - ten sposób wykorzystywania uczniów i ich rodziców do "organizowania" sobie środków miejskich na projekty, które miasto powinno finansować z innych, budżetowych źródeł, bynajmniej nie z Budżetu Obywatelskiego, jest skandaliczną szkołą zepsucia, korupcji, kolesiostwa i kumoterskiego załatwiactwa (mówiąc wprost, to przekupywanie dzieci pizzą do załatwiania funduszy z BO nazywa się łapówkarstwem). Wstyd i hańba, że w Elblągu wciąż ten system funkcjonuje w taki sposób, pomimo naszych wieloletnich apeli i monitów do władz miasta. I dlatego uważam, że elbląski Budżet Obywatelski należy w obecnym kształcie wyłącznie bojkotować oraz nagłaśniać jego bezdyskusyjną patologię. Ciekawostka - dyrektorem tej szkoły (SP 11 w Elblągu) jest szef kampanii wyborczej obecnego prezydenta Witolda Wróblewskiego i kandydata na kolejną kadencję, pan Bogusław Milusz, również kandydat (jako dyrektor instytucji miejskiej, zauważmy przy okazji) KWW WW do Rady Miasta. Czy to jest moralny sposób (zwłaszcza u osoby, która powinna dawać przykład młodemu pokoleniu) prowadzenia kampanii samorządowej i uczciwa wyborcza konkurencja? Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam, najlepiej już 21 października przy wyborczej urnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 4
  RobertKoliński(2018-10-12)
 • I tu panie Kolinski ma pan racje oczywiscie moim zdaniem,i to jest wlasnie lewica ,ktora zawsze opierala sie na zaklamaniu,oszustwie,kretactwie,falszu,aby utrzymac lub zdobyc wladze nie cofnie sie przed niczym Garbusiarz cyklista Pozdro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Zbyszek 1(2018-10-21)
 • Proszę!!!! Głosujcie w okręgu 2 na projekt Remontu alejek w Parku Kajki, w okręgu 4 na Remont alejek w Parku Traugutta, a w inicjatywach ogólnomiejskich na Zakup kriokomory dla Szpitala Miejskiego. Dziękuję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  Mieszkaniec2018(2018-10-21)
 • Te statystyki to chyba sprzed miesiąca :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-10-21)
 • Brawo Wiewiór. Popieram????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Rodzic (2018-10-22)
 • elasnopek oczywiście nie przeszło ale prosi się o zrobienie-tragiczna powierzchnia działki nr171/2 /podwórko przy Wiejskiej. Domy zrobione, podwórko rozjechane -koszmar
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elasnopek(2018-10-26)
Reklama