Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Ciało nie-władne

Czy elbląska Solidarność wystąpi z regionalnej komisji trójstronnej?

Komisja trójstronna, regionalna wersja komisji, która działa na szczeblu kraju, w województwie warmińsko-mazurskim istnieje od roku. W jej skład wchodzi 30 przedstawicieli administracji, organizacji społecznych i związków zawodowych. Elbląg w komisji reprezentują dwie osoby - w tym szef "S" Mirosław Kozłowski. Na czele Komisji Dialogu Społecznego – bo tak nazywa się również to ciało - stoi wojewoda warmińsko-mazurski Stanisław Szatkowski.
     - Dwie osoby w komisji to za mało jak na problemy jakie ma nasze miasto - uważa Mirosław Kozłowski. - Poza tym rok pracy pokazał, że problemów nie udaje się rozwiązać.
     Na pytanie, o jakie problemy chodzi, szef "S" wskazuje głównie sprawę rosnącego bezrobocia i łamania pracowników.
     - Mamy grubą teczkę z korespondencją na temat spółki "Hetman" – mówi Kozłowski. - Są wytyczne ministerstwa pracy, które zobowiązują wojewodę do niezwłocznego spotkania i omówienia sytuacji, ale do spotkania wciąż nie doszło.
     Choć komisja powinna spotykać się co dwa miesiące, w tym roku żadnego spotkania jeszcze nie było. Zdaniem jej elbląskich członków, potrzeba zorganizowania posiedzenia jest paląca.
     - Słyszałem, że spotkanie ma się odbyć około 20 marca, ale każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść pracowników firmy - uważa Mirosław Kozłowski. - Pojawiają się także kolejne problemy: rozpoczęła się restrukturyzacja elbląskiego oddziału Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i jej pracownikom "proponuje się" codzienne dojazdy do Olsztyna. O tym trzeba rozmawiać, bo społeczeństwo jest coraz bardziej rozgoryczone – alarmuje przewodniczący elbląskiej "S".
     W związku z nikłymi efektami pracy komisji trójstronnej jej elbląscy członkowie myślą o rezygnacji z udziału w pracach ciała.
     - Nie zamierzamy firmować tego, co dzieje się na forum komisji – mówi Kozłowski.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Kozłowski, ksywka "Hetman" ju z pokazał, że gówno go obchodzą jakies tam szwaczki. Trafił mu się złoty cielec w postaci "Hetmana" i Kozłowski wcale nie jest zainteresowany szybkim rozwiazaniem sprawy. dlaczego ? - to proste. Jak przestana mówic o "Hetmanie" to pies z kulawa noga nie bedzie pamiętał o jakimś tam Kozłowskim. zapytany o ten żekomy natłok spraw - Kozłowski nie wymienił konkretnie ani jednej i jak zwykle zboczył z tematu na "Hetmana". Facio na plecach szwaczek ugrywa swój własny polityczny kapitalik - czyni to zresztą na wzór i podobieństwo wszystkich prawicowych bonzów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rapaport(2003-03-11)
 • w zupełności się z tym zgadzam, już raz przerabiał elbląską stocznię i co z tego wyszło ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  patriota(2003-03-12)
 • Noo ! teraz jak pan Kozłowski wyprowadzi Elbląską Solidarność z Komisji to potem ze Związku Solidarność A ......... JUTRO CAŁY ŚWIAT................
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Z(2003-03-12)
 • Panie Mirku ma pan u mnie pełne poparcie. Pozdrawiam i życze sukcesów w rozwiązywaniu problemow naszego regionu, przecież nikt inny ich nie zauważa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dada(2003-03-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapety z pejzażami
Fototapety Trójmiasto
Naklejki na meble