Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Człowiek bez barier 2005

Elbląg, Człowiek bez barier 2005 Tytuł "Człowieka bez barier" przyznawany jest wyjątkowym osobom niepełnosprawnym, które swoją postawą społeczną lub pracą zawodową mogą być wzorem dla innych (fot. DM)

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogłosiło ogólnopolski plebiscyt o tytuł „Człowiek bez barier”. Jego celem jest nagradzanie osób niepełnosprawnych, których życie społeczne i zawodowe, sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą stać się wzorem dla wielu osób niepełnosprawnych w całym kraju.

Zaszczytny tytuł i nagrodę może otrzymać pełnoletnia osoba niepełnosprawna fizycznie, która robi coś niezwykłego i warto o jej sukcesach powiedzieć innym: odnosi sukcesy w biznesie, jest uznanym artystą, jest wybitnym sportowcem, jest liderem społeczności lokalnej, działa w organizacji pozarządowej.
     Kandydatury mogą zgłaszać zarówno osoby fizyczne, jak osoby prawne, organy administracji publicznej oraz Kościoły i związki wyznaniowe. Spośród nadesłanych propozycji Kapituła plebiscytu wyłoni pięć osób nominowanych do tytułu „Człowiek bez barier”, a laureat zostanie wybrany drogą głosowania.
     Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Człowiekiem bez Barier został elblążanin - prawnik Zbigniew Puchalski, prezes Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
     Zgłoszenie kandydata powinno zawierać następujące informacje: opis działalności i życiorys kandydata (maksymalnie 2 strony A4), o osobie/instytucji zgłaszającej (wraz z adresem i telefonem kontaktowym), rekomendację urzędów, instytucji lub organizacji, z podaniem nazwisk i funkcji osób popierających wniosek, ich adresu, telefonu lub faksu.
     Formularz zgłoszeniowy kandydata oraz formularz rekomendacji można pobrać ze strony internetowej www.niepelnosprawni.info lub w redakcji miesięcznika „Razem z Tobą”, ul. 12 Lutego 5a. Zgłoszenia należy nadsyłać do 30 września 2005 r., na adres: Redakcja magazynu "Integracja", ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa z dopiskiem: Człowiek bez barier.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • warto też przypomnieć, że Zbyszka Puchalskiego nominowali koledzy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. w tym roku będzie łatwiej-nie trzeba będzie zbierać kart z poparciem nominacji, lecz zbierze się komisja, która oceni Kandydatów i wybierze Człowieka Bez Barier. A sądze, że warto rozejrzec się dokoła i znaleźć osobę, która zasługuje na ten zaszczytny tytuł. na pewno jest taka wśród nas.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    zając(2005-08-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen