Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Budowa hali na Modrzewinie Budowa hali na Modrzewinie

Debata: Był tylko jeden kandydat

Czwartkowa debata na antenie Radia Olsztyn odbyła się z udziałem tylko jednego kandydata na prezydenta Elbląga - Czesława Dębskiego. Henryk Słonina odmówił udziału w programie.

Henryk Słonina przysłał oświadczenie, w którym czytamy: "Trzykrotnie miałem możliwość problemowej debaty z panem Czesławem Dębskim na temat koncepcji rozwojowych i przyszłości Elbląga - dwukrotnie w Radiu El oraz w telewizji regionalnej. Okres debat zakończyłem, a obecnie realizuję inny program swojej kampanii. Chce także podkreślić, że termin debaty na antenie Radia Olsztyn został zmieniony z wcześniej uzgodnionego piątku na czwartek, a tym samym koliduje on z wcześniej umówionymi spotkaniami".
     Dziennikarze Radia Olsztyn wyjaśnili, że mimo zmiany terminu debaty, proponowali Henrykowi Słoninie inny czas nagrania audycji. Niestety, kandydat również tej propozycji nie przyjął.
     W związku z tym na pytania dziennikarzy i słuchaczy odpowiadał tylko Czesław Dębski. Ponieważ debata w swoim założeniu miała trwać 45 minut, kandydat Centroprawicy otrzymał tylko około 20 minut czasu antenowego. Drugą połowę wypełniła muzyka.
     - Jest mi przykro, że pan Słonina nie przyszedł, nie jest to jednak po raz pierwszy , kiedy unika merytorycznej dyskusji ze mną. Ocenę pozostawiam wyborcom - powiedział Dębski.
     Debata miała być dyskusją pomiędzy obu kandydatami, więc żeby nie faworyzować żadnej ze stron, nie zamieścimy relacji z jej przebiegu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie rozumiem, co oznacza: "żeby nie faworyzować żadnej ze stron, nie zamieścimy relacji". Przecież obaj kandydaci mieli te same możliwości skorzystania z debaty. TO JEST CENZURA! Nie opowiadam się za żadną ze stron, ale szukam informacji, co każdy z kanydatów ma do powiedzenia niezależnie od tego, czy występują razem, czy osobno. I bardziej mnie to interesuje niż informacja z 1962 roku o nowo wybudowanym śmietniku albo przyjeździe cyrku do Elbląga. Pozdrawiam redakcję i proszę jednak o zamieszczenie relacji z dnia wczorajszego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Plastuś(2002-11-08)
 • Pan Dębski pokazał klasę i dlatego będę na Niego głosowała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Joanna(2002-11-08)
 • Jasne! Droga Redakcjo, najpierw zachęcasz nas do zadawania pytań kandydatom, a teraz "apolitycznie" nie chcesz ZRELACJONOWAĆ nam treści audycji radiowej. Nie ma co zasłaniać się faktem, że miała być to debata, gdyż PanD odpowiadał na pytania Elblążan i inni Elblążanie chcieli by poznać odpowiedzi na te pytania. Niedługo PortEl zamieni się w miejsce do mniej lub bardziej manipulowanych "pyskówek na temat i nie"...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-08)
 • To jeszcze raz ja! Nie wiem, czy osoba podpisana "J" samodzielnie podjęła decyzję o nierelacjonowaniu spotkania wczorajszego wbrew dobrym dziennikarskim obyczajom, zasadzie apolityczności ( nieopowiadaniu się po żadnej stronie ) oraz wcześniejszym zapowiedziom i oczekiwaniom większości internautów. Wobec takiego obrotu sprawy, twierdzę, że naruszone zostały wszystkie ww.zasady. Proszę o powtórne rozważenie podjętej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Plastuś(2002-11-08)
 • Dla dobra sprawy i w obronie rzetelności dziennikarskiej wypowiedzi pana Dębskiego powinny zostać zamieszczone. Odbieram to , jako jawną manipulację. Poza tym Radia Olsztyn niewielu słucha w Elblagu. Dziennikarze wola udawać tzw. obiektywizm i nabieraja wody w usta, potwierdzając tym samym swoje uzależnienie od elbląskiej władzy. "Czwarta władza" dała tym samym ciała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niedowiarek(2002-11-08)
 • Droga Pani Redaktor J. Swoim tekstem i postawą narusza Pani nie tylko dobre dziennikarskie obyczaje, ale właśnie faroryzuje tchórzliwego kandydata, który unika wszelkich medialnych debat i konfrontacji, bo bardzo źle w nich wypada. Relacja z tego, co działo sę na antenie Radia Olsztyn powinna znaleźć się także w Portelu, który do dzisiaj był odbierany przeze mnie właśnie jako obiektywny. Teraz śmiem wątpić także w bezstronność samego redaktora naczelnego. Powinien podjąć męską decycję i poprosić Panią redaktor o relację. A poza tym, takie właśnie dziennikarskie machlojki powodują, że po zastanowieniu się, poprę Czesława Dębskiego. M.in. za odwagę i próbę merytorycznej dyskyusji, której nie było, bo pan Słonina po raz kolejny stchórzył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zwolennik demokracji(2002-11-08)
 • Ależ to jest żenujące pani "Redaktor" ! Cytując oświadczenie Pana Słoniny nikogo Pani nie faworyzuje? To może Pan Dębski ma teraz napisać oświadczenie dlaczego jednak wziął udział w debacie abyście raczyli łaskawie coś napisać?! Wpadka na całego Państwo z portelu - z resztą zobaczcie jakie są komentarze Czytelników!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ryszrad Ochódzki(2002-11-08)
 • Już wiem! Nikt z redakcji nie nagrał tej audycji! Służę nagraną kopią (daję słowo - bez cięć)... Nie mówię tego dla j.j - jak nas traktujecie, tak my się odpłacamy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-08)
 • No cóż, redakcja wbiła sobie samobója. A może by nagłośnić tą sprawę??? I ciekawe, że nikt z redakcji nie odpowiada na pytania... Jestem coraz bardziej zaciekawiony, jak połkną tą żabę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Plastuś(2002-11-08)
 • mieszkaniec . Sam przepisz nam tą debate lub zgraj do mp3 i umiść na jakiejś nie stronniczej stronie moze jakiegos free-serwera , chetnie tam zajrzymy i poczytamy ( posłuchamy ) bo tu niestety po raz kolejny układy, układziki, kolesie, rączka rączkę itd. , nie pierwszy raz ahhh szkoda gadać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanin(2002-11-08)
 • Pan Dębski swoją debatą udowodnił ostatecznie, że tylko on jest jedynym kandydatem na urząd prezydenta naszego miasta. Jego kontr kandydat swoją postawą - brakiem obecności na debacie - tak prestiżowego radia udowodnił, że nie traktuje mieszkańców Elbląga poważnie ale jako łup wyborczy. Pan Dębski słuchaczom radia Olsztyn udowodnił i w końcu przemówił do rozsądku. Myślę, że należało by powtórzyć audycje w miejscowym radiu, gdyż tylko nie całe 1 % mieszkańców Elbląga słucha radio Olsztyn. Dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  $(2002-11-08)
 • Do wszystkich przedmówców - portEl prowadzi prywatna firma Softel i ma prawo umieszczać na nim to, co uważa za słuszne i dla siebie pożyteczne. Jeżeli ktoś z Was ma inne zdanie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście założyli własny, prywatny, bezstronny, apolityczny i ogólnodostępny portal dla umieszczania czegokolwiek i przez kogokolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jot(2002-11-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi