Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Debata o głodnych dzieciach

We wtorek (9 listopada) o godz. 17 w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu (ul. Św. Ducha 25) odbędzie się debata pt. „Jak walczyć z niedożywieniem dzieci i... obojętnością dorosłych?”.

Debata organizowana jest w ramach projektu realizowanego przez Bank Żywności w Olsztynie, finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Jest to cykl debat społecznych, które zaplanowane są w sześciu miejscowościach naszego województwa. Pierwsza odbyła się w Olsztynie, następne będą w Elblągu, Kętrzynie, Mrągowie, Iławie i Giżycku. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o problemie niedożywienia dzieci i poszukanie dobrych pomysłów na rozwiązanie tego problemu.
     Współorganizatorem jutrzejszej debaty elbląskiej jest Bank Żywności w Elblągu.
     Prelegentami będą: Marek Borowski, prezes Bank Żywności w Olsztynie; Rafał Siwko, członek Zarządu Banku Żywności w Elblągu; Walentyna Świniarska, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie, kierowniczka świetlicy; Irena Nosal, nauczyciel specjalista do spraw żywienia w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu. Debatę poprowadzi Marek Jarmołowicz z Radio Planeta Olsztyn.
     W programie debaty przewidziane są rozmowy o aktualnym stanie niedożywienia dzieci, możliwościach przeciwdziałania temu problemowi, prezentacje multimedialne na ten temat.
     
     Banki Żywności są organizacjami charytatywnymi, działającymi bez zysku na rzecz innych organizacji i placówek pomocy społecznej. Głównym celem ich działania jest organizowanie systemu bezpłatnego pozyskiwania, gromadzenia, a następnie bezpłatnej dystrybucji żywności. Wspierają organizacje zajmujące się dożywianiem osób najuboższych, niepełnosprawnych, bezdomnych, dzieci i innych osób będących w trudnej sytuacji życiowej, a także zapobiegają marnowaniu żywności niehandlowej. Działalność Banków w istotny sposób wpływa na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób potrzebujących, przyczynia się do pobudzenia ofiarności i gospodarności oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Poprzez różne formy pracy wolontariatu uwrażliwia młodzież na potrzeby innych ludzi i uczy podejmowania działań społecznych.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • pustym gadaniem dzieci z ubogich rodzin nie nakarmicie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek z Krakowa(2010-11-09)
 • mam pomysl !!!! zabierzcie z konkordatu pareset milionow --wszystkim wyjdzie na zdrowie--klechty zlapia linie -- i glodne dzieci beda syte !!!! czy klechta ma inny zoladek niz biedne dzieci ???? dlaczego oni dostaja miliardy za nic -- a dzieci w tym kraju gloduja???? otyli ksieza pasibrzuchy bezczelnie zyja za krwawice ubogiego narodu--bog wam zaplaci za wasze serce !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  NIECIERPEK(2010-11-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III