UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Debatowali o patriotyzmie

 
Elbląg, Debatowali o patriotyzmie
fot. nadesłana

Czym jest patriotyzm i Ojczyzna dla młodzieży? Trudne pytania o cnoty obywatelskie. To jedne z pytań, na które usłyszeliśmy nietuzinkowe odpowiedzi. Młodzież zabrała głos publiczne i był to głos ważny, który napawa dumą.

W debacie międzyszkolnej "Sto argumentów za współczesnym patriotyzmem na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę" udział wzięli uczniowie dziewięciu elbląskich podstawówek oraz elbląscy kombatanci. Zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Szkołę Podstawową nr 4 była przerosła oczekiwania organizatorów. Głos Młodych w sprawie współczesnego patriotyzmu napawa dumą. Wnioski płynące z debaty utwierdziły wszystkich w przeświadczeniu, że młodzież, którą wychowujemy, jest niezwykle dojrzała i odpowiedzialna. Kocha swój kraj i wie, jak o niego dbać.
     Na pytanie, na czym polega współczesny patriotyzm, młodzi odpowiedzieli, że to poszanowanie tradycji, obchodzenie świąt państwowych, dbałość o kulturę języka ojczystego, a także szacunek dla symboli narodowych, sumienne wypełnianie obowiązków obywatelskich. Uczniowie przypomnieli nam, czym są cnoty obywatelskie, jak współcześnie zachowuje się patriota. Wypowiadała się na temat Ojczyzny, wielkich Polaków, patriotyzmu i sposobów okazywania miłości i szacunku swojemu krajowi. Podczas debaty padło wiele ciepłych słów na temat postaw i wartości. Do debaty wszyscy wczesnej się przygotowali. To także lekcja z zabierania głosu publicznie, do udziału w życiu publicznym z odpowiedzialnością polegającą na przygotowaniu się do tematu, do rozmowy. Ten egzamin wszyscy uczniowie zdali na 6.
     Wypowiedziom młodych przysłuchiwali się zaproszeni goście z elbląskich stowarzyszeń i związków kombatanckich, a także przedstawiciele Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję na temat patriotyzmu. Debata między pokoleniami była czasem refleksji i radości. Mamy powody do dumy także ze współczesnego pokolenia.
     Spotkanie uświetnili swoim występem uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i Szkoły Podstawowej nr 4.
     Debata jest jednym z działań projektu „Wiatr w żagle” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Szkołę Podstawową nr 4 w Elblągu, Szkołę Podstawową nr 25 w Elblągu, który został nagrodzony w konkursie na najlepszą inicjatywą elbląskich organizacji pozarządowych im. dr Aleksandry Gabrysiak.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Jest w naszych Empikach album kraków historia i stara pocztówka wydany w duchu patriotycznym mówiący o historii Polski w powiązaniu z Krakowem, miastem królewskim, polecam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    (2018-11-09)
Reklama