Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dłużnicy ZUS muszą się rozliczyć

Elbląg, Dłużnicy ZUS muszą się rozliczyć
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Rozpoczęła się wysyłka informacji do aktywnych płatników składek posiadających zadłużenie w ZUS oraz tych zgłoszonych do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.

ZUS rozsyła ważną korespondencję zawierającą informację o sposobie rozliczenia składek opłaconych przez przedsiębiorców. W pierwszej kolejności wyślemy informację do płatników opłacających składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, których pierwsze wpłaty w nowym systemie rozliczyły się na najstarsze zaległości – jest to dla nich ważna informacja, gdyż ma wpływ na prawo do świadczeń z tego ubezpieczenia. Kolejna grupa to płatnicy opłacający składki na własne ubezpieczenie, których wpłaty również zostały rozliczone na zaległości. Oddział ZUS w Olsztynie wyśle łącznie około 1 300 listów, natomiast ZUS w Elblągu prawie 700 listów w tej sprawie. Płatników z zaległościami, do których trafi korespondencja jest obecnie 581 tysięcy. Celem wysyłki jest powiadomienie, jakie wpłaty zostały zapłacone na indywidualne numery składkowe NRS i w jaki sposób zostały podzielone, rozliczone i jaka jest obecnie zaległość. Jest to ważne, gdyż płatnicy muszą mieć świadomość, że nie tylko zmienił się sposób opłacania składek, ale również sposób ich rozliczania – na najstarsze zaległości. Wysyłka korespondencji zakończy się z końcem maja. Co ważne, płatnicy będą otrzymywali w listach bieżącą informację o rozliczeniach, które zostały zaksięgowane do dnia wysyłki korespondencji. Jeżeli pismo będzie wymagało omówienia lub wyjaśnienia szczegółów, to ZUS zaprasza do swoich placówek. Na przedsiębiorców z pytaniami czekają doradcy płatników składek - nowa usługa, której jednym z zadań jest właśnie służenie pomocą w kwestiach związanych z nowym sposobem rozliczania składek.
     Kolejne grupy płatników będą ustalane po zakończeniu wysyłki do płatników z zadłużeniem. Najprawdopodobniej jako drudzy korespondencje otrzymają klienci z nadpłatą.
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Clinex Glass
Clinex Stronger