UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Doktor Bryk odchodzi na emeryturę po 47 latach pracy

 
Elbląg, Doktor Bryk odchodzi na emeryturę po 47 latach pracy
Edward Bryk (fot. WSZ Elbląg)

To były najpiękniejsze lata mojego życia – mówił ze wzruszeniem znany elbląski lekarz Edward Bryk, który po 47 latach pracy w zawodzie odchodzi na emeryturę.

W 2018 roku mija 47 lat pracy Edwarda Bryka w zawodzie lekarza (od zawsze w Elblągu!) oraz 22 lata jego pracy na stanowisku ordynatora (koordynatora) I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i jeden z nielicznych elbląskich lekarzy, którzy tak długo i tak nieprzerwanie służą pacjentom naszego miasta i regionu.
     Ale przecież nie tylko o jubileusze tu chodzi. Każdy, kto zetknął się z tym doktorem Brykiem, dostrzegał nie tylko jego znakomitą znajomość sztuki lekarskiej, ale też wybitne i - niestety! - coraz rzadziej już spotykane cechy: niezwykłą szlachetność i kulturę osobistą, a przede wszystkim ogromną empatię i szacunek lekarza do osób chorych i cierpiących.
     Edward Bryk był całym sercem oddany swojej pracy. Doceniają to i potwierdzają jego pacjenci
     i współpracownicy. Ale nawet ogrom codziennej pracy, podczas której Edward Bryk musiał podejmować także te wyjątkowo trudne decyzje, nigdy nie był dla niego przeszkodą w znalezieniu czasu dla chorego i jego najbliższych. Informacje o stanie zdrowia przekazywał w sposób zrozumiały, cierpliwie i do skutku. I nawet jeśli nie były to dobre wiadomości, robił to zawsze taktownie, słowami pełnymi otuchy.
     Edward Bryk od zawsze był dla swoich współpracowników wzorem i autorytetem. Spod jego ręki „wyszło” wielu kolejnych lekarzy internistów. Dzięki jego wsparciu wiele pielęgniarek podniosło swoje kwalifikacje zawodowe. Doktor był i jest bardzo ceniony przez swoich przełożonych. Mieć w swoim szpitalu takiego człowieka to skarb!
     Dlatego podczas pożegnalnego spotkania, jakie odbyło się 29 czerwca w szpitalnym oddziale, przez wiele lat kierowanym przez dra Bryka, nie brakowało autentycznie serdecznych, ciepłych słów, nie brakowało wspomnień… Z całego serca dziękujemy, Doktorze! Życzymy Panu, by lata spędzone na w pełni zasłużonej emeryturze, były zdrowe, ciekawe i piękne!
     
     Lek. Edward Bryk – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (1971),
     specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu( 1991-95), specjalista II stopnia w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia, absolwent podyplomowych studiów na kierunku „Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej”. W latach 1996 - 2018 Ordynator/ Koordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym. Za swoją wzorową pracę i postawę Edward Bryk był wielokrotnie honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.
Dyrekcja i pracownicy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama