Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dyspozytornia wróci do Elbląga?

 
Elbląg, Dyspozytornia wróci do Elbląga? W tym budynku mogłaby się mieścić dyspozytornia (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Elbląskie Centrum Monitoringu, do którego trafia obraz z miejskich kamer, zostało przeniesione z komendy policji do budynku przy ul. Orzeszkowej. Jest tam też miejsce dla dyspozytorni ratownictwa medycznego, o której przywrócenie Elbląg walczy od trzech lat. - Jest nowa sytuacja, rozważymy czy otworzyć w Elblągu oddział zamiejscowy dyspozytorni – zapowiada wojewoda warmińsko-mazurski.

Od 2012 roku Elbląg nie ma dyspozytorni ratownictwa medycznego. Karetki do wezwań w całym województwie wysyłają pracownicy dyspozytorni w Olsztynie. - Start nie był łatwy, były różnego rodzaju perturbacje, ale teraz w mojej ocenie dyspozytornia działa dobrze. Stworzyliśmy tylko jedną taką placówkę, bo tylko tyle pieniędzy dostaliśmy wówczas z budżetu państwa – przyznaje Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski. - Wiele województw nie wprowadziło tych zmian, mimo takiego obowiązku. Ostatni pod Łodzią był duży wypadek, koordynacją zajmowało się 21 dyspozytorni, bo tam nie wprowadzono zmian, i był wielki chaos, zginęli ludzie.
     Co ma z tym wspólnego Elbląg? Chaos w innych województwach może być kartą przetargową dla naszego regionu i miasta. Tak przynajmniej twierdzi wojewoda. - My dostosowaliśmy się do wymagań Ministerstwa Zdrowia i dlatego mamy argument w ręku, by zabiegać o dodatkowe pieniądze na stworzenie w naszym regionie oddziałów zamiejscowych dyspozytorni. Taka placówka mogłaby powstać w Elblągu, rozważamy to. Rozmawiałem na ten temat z panią Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W przyszłym tygodniu jadę w tej sprawie na rozmowy do Ministerstwa Zdrowia – twierdzi wojewoda.

  Dzisiaj w budynku przy ul. Orzeszkowej działa miejski monitoring (fot. MS) Dzisiaj w budynku przy ul. Orzeszkowej działa miejski monitoring (fot. MS)


     W Elblągu dyspozytornia mogłaby się mieścić w budynku przy ul. Orzeszkowej, tuż obok stacji pogotowia ratunkowego, należącej do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Przeniesiono już tam, z komendy policji z ul. Królewieckiej, Centrum Monitoringu, do którego trafia obraz z miejskich kamer. - Budujemy w tym miejscu Miejskie Centrum Bezpieczeństwa, dotychczas na ten cel miasto wydało 9,5 miliona złotych, będziemy zabiegać o kolejne środki na zwiększenie roli monitoringu w Elblągu – zapowiada Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Przywrócenie dyspozytorni w Elblągu mogłoby kosztować nawet kilka milionów złotych, największy koszt stanowi wyposażenie placówki.
     
     Zobacz, jak wygląda Centrum Monitoringu przy ul. Orzeszkowej
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No wreszcie Prezydent zrobił porządek, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  J@(2015-08-13)
 • Wybory idą śpiesznym krokiem!!! Tylko im nosy rosną jak Pinokiowi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  bajkopisarz(2015-08-13)
 • Widzę, że stanowisko pracy w monitoringu odbiega od przepisów. .. niewłaściwe krzesło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-08-13)
 • stworzenie centrum logistycznego w Elblągu jest ponad miarę miejscowych aparatczyków i nigdy nie powstanie tak zresztą jak wiele przedsięwzięć wynikających z potencjału i możliwości tego miasta - taki klimat. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  AMalejużniekoniecznie(2015-08-13)
 • "Rozmawiałem na ten temat z panią Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego" dodam jeszcze wieloletnia posłanka do Sejmu RP, bierze udział w pracach sejmowych podkomisji zdrowia oraz przynależna do Parlamentarny Zespół Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Czy można powiedzieć współwinna braku dyspozytorni w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-08-13)
 • Wybory idą czas na obietnice!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  misiek742(2015-08-13)
 • Bardzo dobrze, trzeba rozpocząć proces odolsztyniania Elbląga i przywracania jego utraconej rangi, której końcowym etapem będzie reforma administracyjna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  laskipaa(2015-08-13)
 • Zamiejscowy oddział powinien znajdować się w olsztynie, a w Elblągu zdecydowanie Oddział i to przez duże P. Inne rozwiązania, które są obecnie to pomyłka tak jak powołanie tego nędznego i zarazem sztucznego województwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2015-08-13)
 • Dobrze działa??? To kpina jakaś!!! Ludzie giną przez tych niekompetentnych "dyspozytorów". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  oysterman(2015-08-13)
 • nareszcie coś się dzieje ale jeszcze został port pogonić ministra sawickiego a nie tylko jabłka, jablka, i ponownie jabłka elblązanka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2015-08-13)
 • A gdyby ktoś nie wiedział to w tle jest ten najnowocześniejszy budynek elbląskich strażaków :( zresztą zaraz się rozpadnie :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-08-13)
 • Entlyczek pentlyczek czerwony stoliczek a na tym stoliczku pleciony koszyczek. .. nawet robakom jabłka się przejadły. Nikt nie chce polskich jabłek. No chyba, że izraelskie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2015-08-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II