Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Otwarty u Pijarów

 

 Czy to możliwe, żeby w jednej szkole było wszystko? Najlepsze wyniki egzaminów w mieście, bezpieczeństwo, innowacje, poszerzona siatka godzin, atrakcyjne zajęcia i do tego jeszcze wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich? Tak. Od 400 lat idea wychowania w szkołach pijarskich, prowadzonych przez Zakon Szkół Pobożnych, nie zawodzi.

 Pijarzy, odpowiedzialni za edukację, założyli pierwszą szkołę w Elblągu ponad 10 lat temu. Od tego czasu proponują elblążanom bogatą ofertą edukacyjną. Zespół Szkół Pijarskich może pochwalić się wysokim poziomem nauczania - liceum jest najlepszą szkołą tego typu w mieście. Corocznie uczniowie osiągają jedne z najwyższych wyniki egzaminów zewnętrznych w województwie, zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Bezpieczeństwo, system jednozmianowy, przyjazna atmosfera i kameralność to dodatkowe atuty szkoły.
     
     Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty placówka proponuje wiele kół zainteresowań: biologiczne, polonistyczne, językowe, plastyczne, teatralne, informatyczne, historyczne, geograficzne, matematyczne oraz zajęcia muzyczne. Wszyscy sportowcy mogą trenować podczas dodatkowych SKS-ów na każdym poziomie edukacji.
     Wolontariusze z pewnością zaangażują się w różne akcje charytatywne organizowane od września do czerwca, nie tylko na terenie szkoły, ale także w środowisku lokalnym i w akcjach ogólnopolskich. Coroczne Spotkania Młodzieży Pijarskiej w Krakowie nie mogłyby się odbyć bez naszych młodych filantropów.
     Miłośnicy wojaży na pewno znajdą ofertę dla siebie. Coroczne wyjazdy wakacyjne, Piarist Youth Meeting – Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, PijarBike – rajd rowerowy, spływy kajakowe, zimowe obozy narciarskie, wyjazdy integracyjne, wycieczki edukacyjne oraz wyjazdy międzynarodowe (m.in. do Niemiec, Włoch, wkrótce do Hiszpanii) to tylko wybrane propozycje. Więcej propozycji można znaleźć na stronie.
     
     Jedną z głównych idei założyciela szkół pijarskich św. Józefa Kalasancjusza była integracja środowiska rodzinnego i szkolnego. Idąc jego przykładem, współcześni pijarzy zapraszają rodziców do włączania się w działalność placówki. Spotkania formacyjne oraz imprezy integrujące dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli jak Piknik szkolny, Patrocinium – dzień opieki, Dni Kalasantyńskie, Bal Wszystkich Świętych są tego dobrym przykładem. Szczególnie dużą popularnością cieszą się letnie i zimowe wyjazdy rodzin.
     
     W ciągu ostatniej dekady mury elbląskiej placówki opuściło wielu absolwentów. Po latach wyznają, iż cieszą się, że to właśnie w tej szkole wędrowali po bezdrożach nauki, zabawy, rozwijali swoje pasje, odkrywali talenty oraz realizowali marzenia w gronie przyjaciół.

 


     
     Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z nauką w Zespole Szkół Pijarskich, są jeszcze wolne miejsca. Z ofertą szkoły będzie można zapoznać się podczas Dnia Otwartego 30 marca 2017 od godz. 15.30 lub po prostu odwiedzając szkołę w dowolnym dniu. Również na stronie internetowej www.elblag.pijarzy.pl można znaleźć szereg informacji. W programie zwiedzanie szkoły, liczne zabawy: dyrygent, gra na kubkach, matematyczny salon gier, złudzenia optyczne, kapelusz z zagadkami, kącik kulinarny, Freeze Dance i inne. Będzie również możliwość spotkania z uczniami i nauczycielami. Zapraszamy również na nasz profil. Serdecznie zapraszamy 30 marca od 15.30 do naszej szkoły przy ul. Saperów 20 – tuż obok Powiatowego Urzędu Pracy!

----reklama----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)