Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Eko-Puzzle. Spotkanie młodzieży z Powiatu Elbląskiego i Powiatu Steinburg

 
Elbląg, Eko-Puzzle. Spotkanie młodzieży z Powiatu Elbląskiego i Powiatu Steinburg fot. Marek Murdzia
Rek

61 młodych ludzi z partnerskich powiatów przez tydzień realizowało projekt zatytułowany „Eko-Puzzle”. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży obu krajów, wymiana poglądów i doświadczeń młodych ludzi z Polski i Niemiec na szeroko rozumiane tematy związane z naturalnym środowiskiem człowieka oraz problematyką zrównoważonego rozwoju.

 Goście mieszkali u rodzin swoich polskich koleżanek i kolegów, co dało okazję do lepszego poznania się i praktycznych ćwiczeń komunikowania się w obcym języku. Projekt był realizowany w dniach od 16 do 22 listopada.
     Program pobytu był bardzo bogaty. Młodzież pracowała w kilkuosobowych grupach skupionych wokół trzech głównych zagadnień: ekologiczna kampania medialna, badanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu, flora i fauna regionu. Efekty pracy wszystkich grup zostały zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej projekt 21 listopada w Pasłęku z udziałem specjalnych gości: wicestarosty Macieja Romanowskiego i dyrektorów szkół powiatu elbląskiego. Szczególnie ciekawe okazały się wyniki ankiet przeprowadzonych wśród mieszkańców Pasłęka dotyczące świadomości ekologicznej. Okazuje się, że ciągle jeszcze mamy wiele do zrobienia w zakresie edukacji ekologicznej naszej społeczności.
     W ciągu tygodnia zorganizowane zostały również wycieczki do Gdańska i Fromborka, szczególnie interesująca była, inna niż wszystkie, wycieczka po Pasłęku, którą przygotowała Katarzyna Panimasz. Pokazała ona młodzieży miasto pięciu narodowości, kultur, religii harmonijnie koegzystujących obok siebie na tych terenach od kilku dziesięcioleci. Niezapomniane wrażenia pozostawiła również specjalna prezentacja niedawno odrestaurowanych pasłęckich organów mistrza Hildebrandta, którą przygotował Jacek Matukiewicz.
     Nie zabrakło czasu na zajęcia sportowo-rekreacyjne, podczas których każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w grze w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Nie po raz pierwszy okazało się, że sport doskonale zbliża młodych ludzi i ułatwia nawiązanie wzajemnych kontaktów. Kiedy przyszedł czas pożegnania, niektórzy ukradkiem ocierali łzy z oczu. Na szczęście uczestnicy projektu nie rozstali się na długo - w marcu planowana jest rewizyta młodzieży z powiatu elbląskiego w powiecie Steinburg.
     Zobacz zdjęcia ze spotkania.
     
     Projekt „Eko-Puzzle” został przygotowany i zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Elblągu przy współpracy Starostwa Powiatu Steinburg i przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Marek Murdzia, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe