Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie z wizytą w Bułgarii

 
Elbląg, Elblążanie z wizytą w Bułgarii fot. nadesłana
Rek

W dniach 6-12 listopada w ramach wspólnie realizowanego projektu odbyła się wizyta przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Elblągu, Szkoły Podstawowej nr 14, Zespołu Szkół Technicznych oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w bułgarskiej miejscowości Berkowica. Zobacz więcej zdjęć.

Od  września bieżącego roku  Szkoła Podstawowa nr 14  wspólnie z Urzędem Miasta, Komendą Miejską Policji oraz Zespołem Szkół Technicznych w Elblągu realizuje projekt „Safe School -  system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i sytuacji kryzysowych”. Założeniem projektu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w szkole. Projekt zakłada także kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły, rozwijanie potencjału w zakresie bezpiecznego funkcjonowania uczniów w szkole, a także podnoszenie kompetencji nauczycieli i zwiększenie współpracy pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, działającymi w dziedzinie kształcenia oraz szkolenia dzieci i młodzieży.
     Jednym z założeń programu jest zapoznanie się z kulturą Bułgarii, jej systemem oświatowym oraz pracą policji i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. W związku z tym w dniach 6-12 listopada odbyła się pierwsza wizyta przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Elblągu, Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w bułgarskiej miejscowości Berkowica.
     Podczas pobytu w Bułgarii polska delegacja uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Urzędu Miasta Berkowicy, a także zapoznała się z pracą lokalnych szkół podstawowych i służb czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców tamtejszego regionu. Złożyła także wizytę w Komendzie Policji w Montanie, zapoznając się z pracą tamtejszych funkcjonariuszy. Podobnie jak w naszym kraju wymaga ona doskonałej znajomości prawa, umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, ale także sprawności fizycznej.
     Niezwykle interesującym doświadczeniem była obserwacja ćwiczeń służb reagowania kryzysowego, których praca polega na redukowaniu i eliminowaniu wystąpienia klęski żywiołowej lub w znacznym stopniu ograniczania ich skutków. Ponadto podejmują one działania planistyczne, a także dostarczają pomoc poszkodowanym. Hamują rozwój występujących zagrożeń oraz ograniczają straty i zniszczenia spowodowane przez klęski żywiołowe.
     Podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Berkowicy polska delegacja została serdecznie przywitana przez Dyrekcję obu szkół , nauczycieli i dzieci. Miała okazję zapoznać się z dorobkiem obu placówek, ze sposobem prowadzenia w nich zajęć lekcyjnych oraz uczestniczyła w pokazach artystycznych tamtejszych uczniów. Piękno folkloru bułgarskiego w wykonaniu dzieci i niezwykłe zaangażowanie nauczycieli urzekało wszystkich.
     Nawiązana została współpraca międzynarodowa, która z pewnością zaowocuje wymianą wiedzy stanowiącej przedmiot projektu oraz stworzy możliwości do wymiany wzajemnych doświadczeń. Przedstawiciele polskich instytucji zostali przyjęci przez bułgarskich partnerów w serdeczny sposób. Delegaci wszystkich zaangażowanych w realizację projektu są zdania, że Bułgaria to nie tylko malowniczy pod względem położenia geograficznego kraj, ale przede wszystkim miejsce, gdzie spotkać można otwartych na nowe przyjaźnie, pełnych ciepła i pogody ducha ludzi.
     
     
Dorota Burdynowicz, koordynator projektu w SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini