UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grzybobranie z leśnikami

 
Elbląg, Grzybobranie z leśnikami
Reklama

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na grzybobranie. Odbędzie się ono w sobotę, 8 października w Rangórach. Zbiórka o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów „Rangóry” (leśnictwo Jagodno).

Z Elbląga należy kierować się drogą wojewódzką nr 503 w stronę Tolkmicka i przy Domu Pomocy Społecznej w Rangórach skręcić w prawo do lasu (na drogę asfaltową). Dalej prosto, a przed szlabanem należy skręcić w prawo, pozostanie nam jeszcze tylko 100 metrów i jesteśmy na miejscu.
       W trakcie grzybobrania odbędzie się konkurs, w którym wygra ten, kto zbierze największą ilość grzybów jadalnych. Będzie też można skorzystać z obecności mykologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który służyć będzie wiedzą o grzybach, ich zbiorze i rozpoznawaniu. Dla najlepszych grzybiarzy przewidujemy nagrody. Na zakończenie odbędzie się ognisko i pieczenie kiełbasek. Leśnicy gwarantują miłą atmosferę i dużo świeżego jesiennego powietrza. Udział w grzybobraniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.  Zapraszamy.
      
       Program grzybobrania:
       godz. 9 - przywitanie uczestników, zapoznanie z zasadami zawodów oraz kilka słów na temat organizacji konkursu, sposobu zbioru i rozpoznawania grzybów
       godz. 9:20 - rozpoczęcie grzybobrania
       godz. 12 - zakończenie zbioru grzybów, spotkanie wszystkich uczestników w ustalonym miejscu
       godz. 12:10 – 13 - ocena oraz rozpoznanie zebranych grzybów przez komisję (pracownik UWM i pracownicy nadleśnictwa), wspólne ognisko
       godz. 13 - zakończenie i podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz zwycięzców grzybobrania
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama