UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

II Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Elbląg, II Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych elbląskie środowiska patriotyczne organizują marsz pamięci oraz wykład Tomasza Greniucha. W sobotę, 25 lutego o godz. 14 ulicami Elbląga przejdzie II Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony w 2011 roku, a za symboliczną datę przyjęto 1 marca - śmierć kierownictwa IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" m.in. Łukasza Cieplińskiego ps."Pług". Uroczystość rozpocznie się o godz. 14 na skwerze rtm. W. Pileckiego (obok szkoły muzycznej).
       Marsz przejdzie ulicami Traugutta, Górnośląska, Agrykola, aż do Ronda Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób pragniemy oddać cześć wszystkim żołnierzom podziemia niepodległościowego, którzy z bronią w ręką walczyli o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę. Żołnierze Wyklęci stawiali opór wobec prób narzucenia siłą nowego ustroju politycznego oraz wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR. Ostatni członek ruchu oporu-Józef Franczak "Lalek" poległ w 1963 roku.
       Podczas marszu przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna pn. "Pamiętajmy o bohaterach", a zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na propagowanie wiedzy i pamięci o Bohaterach w postaci wystaw, prelekcji, wykładów, marszy pamięci oraz koncertów patriotycznych.
       Po zakończeniu marszu zapraszamy do Hotelu Sowa na wykład Tomasza Greniucha pt. "Zgrupowanie Oddziałów Leśnych "Bartek" VII Okręgu NSZ pod dowództwem kpt.Henryka Flamego". Będzie można nabyć książkę autora "Pod komendą Bartka" wraz z autografem. Wstęp wolny.
      
       Organizatorami marszu są: Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Wolność i Niepodległość i Młodzież Wszechpolska.
       Swój wkład w organizację marszu mają również kibice Olimpii Elbląg.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przecież organizatorami są chuligani i nacjonaliści. Miasto na to pozwala? Naziści dostali zgodę miasta na swoje "marsze z pochodniami" i nikt nie widzi w tym nic złego? Serio?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 15
  (2017-02-22)
 • RobertKoliński W dniu dzisiejszym prasa elbląska podała, że przez ulice naszego miasta ma przejść marsz, który będzie fetował bandytów, zbrodniarzy, morderców i gwałcicieli Polek i Polaków, których te środowiska nazywają "wyklętymi". Pomimo naszych wielokrotnych, nagłaśnianych również przez lokalną prasę, apeli do radnych miejskich i Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg władze miejskie pozostały głuche na sprawę swojego patronatu nad obchodami związanymi z tzw. Biegiem Wilczym Tropem (nazwa nieprzypadkowo kojarzy się elblążanom z lokalnym posłem PiS, Jerzym Wilkiem, który od dłuższego czasu wspiera inicjatywy środowisk ultraprawicowych, 'wyklętych' oraz otwarcie faszystowskich w naszym mieście). Ośmielone tym żenującym brakiem wiedzy historycznej elbląskich radnych miejskich oraz jakiejkolwiek pokory wobec ofiar zbrodniczego podziemia powojennego ze strony miejskich decydentów, środowiska prawicowe i neofaszystowskie postanowiły zorganizować prowokacyjny marsz ulicami naszego miasta - organizatorem tego haniebnego wydarzenia są m. in. Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska, organizacje w sposób jawny odwołujące się do swych przedwojennych, faszystowskich, antysemickich, rasistowskich i ksenofobicznych korzeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 13
  RobertKoliński(2017-02-22)
 • Ciekaw jestem kiedy w tym mieście odbędzie się Pierwszy Marsz pokojowego przyjazdu do Elbląga w 1939 Wermahtu. Dziwnie ta nasza historia zaczyna się toczyć, czy ktoś ją weryfikuje, czy tylko używana jest do gry politycznej? Młodzież Wszechpolska, ONR czy w końcu "kibole" elbląscy to organizacje pokojowe czy już może bojówki jednej z partii? Wszystko bez weryfikacji podobnie jak za komuny, ci są najlepsi i tylko ci mogą reprezentować historycznie obywateli. Dziś się wszystko powoli wyjaśnia jak powiedział "ludzki pan".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 10
  historykk(2017-02-22)
 • RobertKoliński (. .. ) Jako mieszkańcy Elbląga i antyfaszyści, nie zgadzający się na prowokacyjne manifestacje ugrupowań ultraprawicowych, neofaszystowskich i otwarcie promujących nienawiść oraz waśnie narodowe, apelujemy ponownie do radnych miejskich oraz prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego o wycofanie się z patronatu i wsparcia dla tego haniebnego wydarzenia oraz promocji zbrodniarzy, ludobójców i niejednokrotnie zwyczajnych kryminalistów na ulicach Elbląga! Apelujemy do włodarzy miejskich o rozsądek i wyciągnięcie nauki z wydarzeń, które miały miejsce na ulicach polskich miast w czasach II RP, i z udziałem podobnych antybohaterów, zanim również w dzisiejszej Polsce dojdzie do tragedii i rozlewu krwi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 12
  RobertKoliński(2017-02-22)
 • Panie Koliński, a kim Ty jesteś, że drzesz gębę niczym obdzierany baran ze skóry. Kim Ty jesteś, że wygłaszasz apele niczym jakiś apelowy. Nie osądzaj czasów o których masz mgliste pojęcie i wyraźnie pałasz nienawiścią do rzeczy, które wymagają obiektywnej, spokojnej i rzetelnej oceny. Nie sądź, bo będziesz sądzony. A ja się zgadzam tak jak każdy mądry i przyzwoity człowiek, aby każdy, kto w sposób poważny i godny chce uczcić tych, których obdarto z czci i honoru, pochowano niczym zwierzęta, a nie ludzi mógł to zrobić w naszym mieście. Żołnierz zapomniany, wyrzucony na śmietnik historii za to, że nie nie chciał stać w braterskim przymierzu z ZSRR musi być szanowany i nie nazywany "Wyklęty " Bo wyklętymi winni zostać jego oprawcy. Ale wygląda, że jeszcze trochę, a okaże się, że wolną Polskę wywalczył p. Koliński i mu podobni. Już przecież tak bywało,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 10
  ck.(2017-02-22)
 • A czy będzie inscenizacja mordów dokonanych przez wyklętych na białoruskiej ludności? Czy następne obchody będą czciły mordercę Gabriela Narutowicza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 9
  (2017-02-22)
 • Ja również uważam, że należy szanować każdego człowieka. Szczególnie tego, co poległ. Co nie chciał, aby dominantem w kraju nad Wisłą był system radziecki. Trzeba tylko uczciwie oddzielić ziarno od plew. A w tym my Polacy nie jesteśmy zbyt dobrzy i sprawiedliwi. W każdym społeczeństwie są ludzie dobrzy i źli. Dlatego bądźmy sprawiedliwi, a nie w gorącej wodzie kąpani. Nazywanie kogoś wyklętym, też jest dużym błędem. Bo człowiek nie może kogoś wykląć, tylko co najwyżej przekląć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  mieszkaniec.(2017-02-22)
 • @RobertKoliński - I co nam zrobisz? Będziemy maszerowali gdzie i kiedy będziemy chcieli, a Ty możesz jedynie szczekać :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 10
  Nazista-cyklista(2017-02-22)
 • Psy szczekają a karawana idzie dalej, tylko płacz w internecie wam pozostaje lewaczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 11
  Nazista-cyklista(2017-02-22)
 • Aż żal czytać te wypociny lumpen proletariatu z Trockim w klapie plecaka. Co za bełkot. Może jakieś młodociane dziewczęta na to lecą, ale to są wyssane z pałaca i z dokumentów KBW opowiastki i fantazje rodem z plakatu "Zapluty Karzeł Reakcji". Smutno mi że tacy ludzie wrzeszczący o "tolerancji" do skrobanek nie pozwolą uczcić ludzi wybitych do nogi przez reżim i pochowanych jak psy pod płotem. Ludzi którzy nie jak ten komuch tu piszący są chorągiewką na wietrze. Mieli kręgosłup i do końca walczyli z wrogiem zewnętrznym i co gorsza wewnętrznym. Piszące tu osoby nie wiedzą co znaczy. Honor i Poświęcenie. Zresztą Elbląg jest mały i tego komuszka ludzie znają. Mąciwoda i oszust - gdzie pieniążki tam węszy nosem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  Estera.W(2017-02-22)
 • Wywalacie wpisy! Chyba nie podoba się odzew ludzi szanujących czyjeś życie. Świetny Portal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  Estera.W(2017-02-22)
 • Napiszę jeszcze raz. Jakoś znika dziwnie. Jest mi smutno jak czytam takie komentarze wyssane z palca komendanta KBW. Co trzeba mieć w głowie. by pisać takie brednie. To się kwalifikuje do zgłoszenia prokuratorskiego. "zbrodniarzy, morderców i gwałcicieli Polek i Polaków" co to ma znaczyć? Ten człowiek rodem z lumpenproletariatu chce zaistnieć za wszelką cenę. Może jakieś młodociane lewaczki lecą na takie dyrdymały vel Trocki. Obłęd totalny stać z wieszakiem i walczyć o prawo do skrobanek. Krzyczeć "tolerancja" i tak pluć nienawiścią do ludzi którzy chcą oddać szacunek osobom wybitym jak zwierzęta i pochowanym pod płotem. Zostali potraktowani jak zwierzęta tylko za to że nie pochylili głowy przed reżimem. Żal to czytać. Wiem że to i tak nie trafi do tej głowy czerwonej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  Estera.W(2017-02-22)
Reklama