Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jest nowa Rada

Dwunastu radnych SLD-UP, jedenastu z “Czasu na Elblag” i dwóch z Samoobrony – tak wygląda podział 25 mandatów w nowej Radzie Miejskiej w Elblągu.

Do nowej Rady Miejskiej z komitetu wyborczego SLD-UP weszli: Henryk Słonina, Andrzej Kempiński, Marek Gliszczyński, Janusz Nowak, Janusz Lassman, Jadwiga Wawer, Julisz Dziewałtowski-Gintowt, Ryszard Klim, Mirosława Marjańska, Marek Gulda, Sławomir Kula i Czesława Piotrowska.
     W Radzie zasiądzie także jedenastu przedstawicieli komitetu wyborczego centroprawicy ”Czas na Elbląg”. Są to: Czesław Dębski, Andrzej Tomczyński, Tadeusz Naguszewski, Jerzy Wcisła, Maria Kosecka, Jerzy Wilk, Elżbieta Gelert, Zdzisław Olszewski, Wiktor Daszkiewicz, Marek Pruszak i Lucyna Szmurło.
     Pozostałe dwa mandaty przypadły Samoobronie. Jej reprezentantami w Radzie Miejskiej będą: Władysław Orzechowski i Edward Piasecki.
     Sytuacja jest o tyle ciekawa, że żadne z ugrupowań nie zdołało uzyskać bezwzględnej przewagi we władzach miasta.
     - Nie odbyło się dotąd żadne spotkanie, podczas którego omawialibyśmy ewentualną koalicję z Samoobroną – powiedział nam Andrzej Kempiński z SLD.
     Podobnie przedstawia sprawę Paweł Jankowski, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, która wraz z Prawem i Sprawiedliwością startowała w wyborach ze wspólnej listy centroprawicy “Czas na Elbląg”.
     - Dzisiaj wieczorem odbędą się pierwsze rozmowy na ten temat – twierdzi Jankowski. - Jesteśmy otwarci na każdą współpracę dla dobra Elbląga. Najważniejszy jest jednak teraz wybór prezydenta miasta.
     Do tej pory Rada Miejska wybierała władze wykonawcze, czyli Zarząd Miejski i prezydenta, do przegłosowania czego potrzebne było 50 proc. plus jeden głos. Wg nowej ordynacji Zarząd Miejski jest jednoosobowy – funkcję tę sprawuje prezydent miasta, którego w Elblągu wybierzemy 10 listopada w drugiej turze wyborów bezpośrednich.
M, współpraca J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No to teraz się zacznie! Nic nie uchwalą!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-29)
 • No, chyba będzie dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gogo(2002-10-29)
 • Pani Szmurło po prawej stronie ??? Toż to koń trojański, kto ją desygnował ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Argonauta(2002-10-29)
 • A myślałem że Pan Janusz Nowak pozostanie na latarniach przy ulicach...Może zostanie przewodniczacym komisji upadłości firm elblaskich-doświadczenie ma i firm tez nie zabraknie-skoro TAKI jest skład Rady !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze pracodawca(2002-10-29)
 • no to pat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :(((2002-10-29)
 • Czyli rzadzi Samoobrona. Gratuluję wyborcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dada(2002-10-29)
 • Współrządzenie z Samoobroną?! Toż to cyrk na kółkach. Już wolałbym, żeby to była Liga Polskich Rodzin. Ta formacja, która zdecyduje się na współpracę z tak nielojalnym partnerem, będzie musiała dużo przeżyć. I czy aby na tym wygramy my, zwyczajni wyborcy. A swoją drogą dopiero teraz zobaczymy, czym tak naprawdę jest Samoobrona. Czy to tylko zadymiarze od blokowania obrad i dróg, czy też może tli się w nich odrobinę myśli propaństwowej i prosamorządowej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Grzebar(2002-10-29)
 • Myśłałem, że wyborcy lewicy nie wybiorą Janusza Nowaka. To wstyd, że tacy ludzie zostają radnymi. Mam nadzieję, że zostanie skazany prawomocym wyrokiem (przypominam o smierci pracownika Elbrolu z winy pracodawcy) i nie będzie mógł wtedy być radnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kolega partyjny z SLD(2002-10-29)
 • Myśłałem, że wyborcy lewicy nie wybiorą Janusza Nowaka. To wstyd, że tacy ludzie zostają radnymi. Mam nadzieję, że zostanie skazany prawomocnym wyrokiem (przypominam o smierci pracownika Elbrolu z winy pracodawcy) i nie będzie mógł wtedy być radnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kolega partyjny z SLD(2002-10-29)
 • Pięknie, ..., pięknie. Języczkiem u wagi będzie Samoobrona.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej(2002-10-29)
 • Gratuluję wszystkim wybranym bez względu na kolor skóry, przemyślcie swoje stanowiska /macie czas do pierwszej sesji/. My wyborcy w wasze ręce oddaliśmy sprawy miasta na najbliższe cztery lata, do następnych wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-10-29)
 • No i trzeba będzie negocjować - a to trudne dzieło i żądne kompromisów, o które w naszym społeczeństwie tak trudno. A więc do dzieła Panie i Panowie – życzę powodzenia i owocnych obrad. Tylko bardzo prosimy – nie zaczynajcie roboty od nowej kampanii wyborczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-10-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem