Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kangur” w gimnazjum

Elbląg, „Kangur” w gimnazjum Do konkursu przeprowadzonym w Gminnym Gimnazjum w Gronowie Górnym przystąpiło łącznie 41 uczniów klas I - III gimnazjum (fot. PS)
Rek

18 marca w Gminnym Gimnazjum w Gronowie Górnym odbył się szkolny etap konkursu matematycznego „KANGUR”.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki na poziomie gimnazjum. Jego szkolnymi organizatorami były nauczycielki matematyki: Małgorzata Czajkowska i Marzena Fortuna.
     - Młodzież wszystkich krajów uczestniczących w konkursie otrzymała te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej – wskazuje Małgorzata Czajkowska. - Ideą konkursu było zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej.
     W odróżnieniu od innych, licznie organizowanych w różnych regionach konkursów mających na celu wyłonienie talentów matematycznych, ten ma przede wszystkim przełamać dość powszechną wśród uczniów niechęć do tego przedmiotu. Głównymi nagrodami są zagraniczne wycieczki i obozy matematyczne.
     Do konkursu przeprowadzonym w Gminnym Gimnazjum w Gronowie Górnym przystąpiło łącznie 41 uczniów klas I - III gimnazjum:
     z klasy I gimnazjum, do której przystąpiło 21 uczniów;
     z klasy II gimnazjum, do której przystąpiło 13 uczniów;
     z klasy III gimnazjum, do której przystąpiło 7 uczniów.
     Uczniowie, w ramach testu, mieli do rozwiązania zadania w formie testu jednokrotnego wyboru sprawdzające umiejętności:
     - stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów,
     - wyszukiwanie i stosowanie informacji,
     - wskazywanie i opisywanie faktów, związków i zależności w szczególności przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, przestrzennych i czasowych.

Małgorzata Czajkowska, nauczycielka matematyki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • niezłe info, w tym czasie w X szkołach też odbył się ten sam konkurs, i odbywa się corocznie i jakoś nikt z tego marketingu nie robi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2010-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe