Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

idzie zima pamiętajmy.... idzie zima pamiętajmy....

Każda praca się opłaca

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła projekt „Zatrudnienie wspomagane i pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych”, który jest innowacyjną formą działań z zakresu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Realizacja projektu w okresie do lipca do grudnia 2008 r. będzie polegać na pomocy w zdobyciu i utrzymaniu pracy tym osobom, którym jest najciężej się przebić. Trwa nabór chętnych do podjęcia pracy i skorzystania z pomocy nie tylko w jej zdobyciu.

Celem projektu jest zwiększenie liczby osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na rynku pracy poprzez zwiększenie liczby pozyskiwanych ofert pracy, motywowanie do podjęcia zatrudnienia, doradztwo zawodowe i poradnictwo specjalistyczne oraz zatrudnienie wspomagane.
     Trenerzy pracy pracują w systemie 1 na 1 - jeden trener przypada na jednego podopiecznego. Na usługę składa się ocena predyspozycji zawodowych osoby, zmotywowanie do zatrudnienia, wyszukanie pracodawcy, przyuczenie do wykonywania pracy na określonym stanowisku i wspomaganie w nowym środowisku.
     Pośrednicy pracy obsługują osoby poszukujące pracy oraz aktywnie pozyskują oferty pracy, poprzez: bezpośrednie nawiązywanie kontaktów i współpracy z pracodawcami i stałą aktualizację ofert. Pośrednicy informują też potencjalnych pracodawców o korzyściach finansowych związanych z zatrudnieniem niepełnosprawnych, a nawet pomagają w przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych.
     Doradca zawodowy świadczy poradnictwo zawodowe indywidualne oraz grupowe. Specjalista ds. poradnictwa udziela porad dotyczących m.in. spraw socjalnych, zagadnień prawnych, pomocy w wypełnianiu wniosków.
     W ramach projektu dostępne będą broszury poradnicze, a w miesięczniku „Razem z Tobą” i na portalu razemztoba do końca roku będzie się ukazywać dodatek poniedziałkowy. Każda praca się opłaca. Wkładka będzie zawierała aktualne przepisy oraz informacje dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem programów i pomocy finansowej PFRON w tworzeniu i utrzymaniu miejsc pracy, odbywania staży, praktyk oraz szkoleń i przekwalifikowań, a także aktualnie prowadzonych programach aktywizujących i przygotowujących na rynek pracy. Informacja kierowana będzie zarówno do pracodawców, jak i do osób niepełnosprawnych, które chcą podjąć lub zmienić pracę.
     - Szacujemy, że w ramach projektu pozyskamy minimum 300 ofert pracy dla osób niepełnosprawnych, udzielimy porad minimum 1000 osobom oraz co najmniej 40 osób uzyska zatrudnienie – wyjaśnia koordynator projektu Krzysztof Grablewski.
     Projekt „Zatrudnienie wspomagane i pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
     
     Mówi koordynator projektu Krzysztof Grablewski:
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • rkon to jest wielka lipa. bezsęsownie wydaje sie pieniądze podatników na wielką lipe. osoby niepełnosprawne w/g rkon-u otrzymują pomoc, a prawda jest taka że tą pomoc sam musisz sobie wychodzić. zadne zainteresowwanie osób pracujących w rkon wielka lipa. przekonuje sie wielokrotnie od czasu do czasu będąc tam na jaszczurczego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    bugi545(2008-07-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata