UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koalicja Obywatelska: Trójki atakują

 
Kandydaci Koalicji z trzecich miejsc: Jolanta Smolińska, Bogumiła Salmonowicz, Grzegorz Ciszewski i Tomasz Budziński
Kandydaci Koalicji z trzecich miejsc: Jolanta Smolińska, Bogumiła Salmonowicz, Grzegorz Ciszewski i Tomasz Budziński

Idziemy do elbląskiej Rady Miasta, bo chcemy lepiej, bo mamy dość. Dosyć krzywych chodników, przejść dla pieszych, przez które trzeba przebiec, żeby zdążyć przed czerwonym światłem, dość braku perspektyw – mówią kandydaci Koalicji Obywatelskiej startujący do elbląskiej Rady Miejskiej z trzecich pozycji na listach.

Jolanta Smolińska (trzecia w okręgu nr 2 na liście nr 4), Bogumiła Salmonowicz (trzecia w okręgu nr 3 na liście nr 4), Grzegorz Ciszewski (trzeci w okręgu nr 4 na liście nr 4) i Tomasz Budziński (trzeci w okręgu nr 5 na liście nr 4) chcą coś w mieście zmienić. Podjęli decyzję o walce o mandaty radnych, bo tylko w Radzie Miejskiej można stworzyć Elbląg dla Ciebie.
       - Jest cała masa drobiazgów w tym mieście, które uprzykrzają życie. Przykład pierwszy z brzegu - Toruńska. Nierówności takie, że strach jechać samochodem, zwłaszcza z osobą cierpiącą, a to droga do Hospicjum i Domu Opieki Społecznej. Płyty chodnikowe żyją własnym życiem. Samodzielne przejście o lasce, z kulą czy poruszanie się na wózku inwalidzkim jest mało realne. Toruńska nie może czekać na lepsze czasy – mówi Bogumiła Salmonowicz, kandydatka do Rady Miejskiej z okręgu nr 3, pozycja 3.
       -  Młodzi elblążanie muszą mieć po co wrócić do Elbląga. Moi koledzy wyjeżdżają na studia i zastanawiają się, co dalej. Musimy ściągnąć oddziały firm z Gdańska do Elbląga. I to jest możliwe, ale żeby to przyspieszyć Modrzewina musi być dla przemysłowców a nie dla rolników - mówi Grzegorz Ciszewski, kandydat do Rady Miejskiej z okręgu nr 4, pozycja 3.
       - Takich drobiazgów jest więcej. Są na tyle małe, że prezydent ich nie dostrzega. I to właśnie jest nasza rola, radnych, żeby wywalczyć właśnie takie małe zmiany w mieście. Zmiany, które ułatwią życie zwykłym mieszkańcom Elbląga. Nie może być tak, żeby z Próchnika do centrum można było dojechać tylko jednym autobusem. Musi powstać linia dowożąca mieszkańców z Próchnika i Krasnego Lasu - minimum do pętli przy Ogólnej – mówi Jolanta Smolińska, kandydatka do Rady Miejskiej z okręgu nr 2, pozycja 3.
       -  Prezydent Michał Missan powoła Radę 30 minus. Z całym szacunkiem dla siwych włosów niektórych radnych, ale pokolenie 30 minus nie ma swojego przedstawiciela w Radzie Miasta. A my mamy inne problemy niż te, jak powinien nazywać się wiadukt na Zatorze. Ostatni tramwaj odjeżdża jeszcze przed godziną 23. Autobusy nocne w Elblągu praktycznie nie istnieją. A żaden z nich nie przejeżdża obok Starego Miasta. Trzeba stworzyć nowe linie nocne i koniecznie by przejeżdżały one obok Starówki - mówi Tomasz Budziński, kandydujący do Rady Miejskiej z okręgu nr 5, pozycja 3.
       „Trójkami” na listach Koalicji Obywatelskiej są osoby, które chcą, żeby zagłosować na nie świadomie.
       - Pracuję w jednej z elbląskich firm budowlanych i z tego powodu wiem, jak można było lepiej wykonać tor łyżwiarski w Elblągu. Mam też doświadczenie z pracy ławnika w elbląskim Sądzie Pracy – mówi Jolanta Smolińska (okręg nr 2, pozycja 3 na liście nr 4).
       - Jako pedagog i terapeutka zawodowo pomagam osobom nieradzącym sobie w życiu z różnymi kryzysami i trudnościami. Elbląg potrzebuje wzmożonych działań i pieniędzy na rzecz integracji międzypokoleniowej. Potrzebujemy rozwiązań na godne życie dla osób starszych, ale i umożliwiających wykorzystanie ich doświadczenia na rzecz ułatwiania młodym zawodowego i życiowego startu. Pozyskanie środków na takie działania jest możliwe - dodaje Bogumiła Salmonowicz (okręg nr 3, pozycja 3 na liście nr 4).
       - Jestem studentem. I wiem, że największą bolączką Elbląga jest odpływ mieszkańców. Młodsi wyjeżdżają na studia, a troszkę starsi do pracy, często za granicę. Nie wracają już do życia w Elblągu, a jedynie odwiedzają mieszkające tu rodziny. A muszą tu wrócić i to powinno być priorytetem władz, żeby nasze miasto tętniło życiem – mówi Grzegorz Ciszewski (okręg nr 4, pozycja 3 na liście nr 4).
       - Chciałbym być aktywnym członkiem  Rady Miasta. Wiem, że nikt tak naprawdę dotychczas nie liczył się z nami, młodymi mieszkańcami. Pora to zmienić – dodaje Tomasz Budziński (okręg nr 5, pozycja 3 na liście nr 5).
       Naszym kandydatem na prezydenta Elbląga jest Michał Missan. Zapraszamy Państwa do urn wyborczych 21 października.
      
       Jolanta Smolińska (trzecia w okręgu nr 2 na liście nr 4)
       Bogumiła Salmonowicz (trzecia w okręgu nr 3 na liście nr 4)
       Grzegorz Ciszewski (trzeci w okręgu nr 4 na liście nr 4)
       Tomasz Budziński (trzeci w okręgu nr 5 na liście nr 4).
      
      
---- ogłoszenie płatne -----
      
       Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
-
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl