Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Komu nagroda od prezydenta?

Do końca listopada można składać wnioski o przyznanie dorocznych Nagród Prezydenta Miasta Elbląga za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta. Laureatów poznamy w styczniu 2007 r. podczas Koncertu Noworocznego.

Pierwszy raz wręczono Nagrody Prezydenta Elbląga za rok 1991.
     - Nagrodę indywidualną otrzymała wówczas dr Aleksandra Gabrysiak - przypomina Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Zespołowo wyróżnione zostały zaś: pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Start Elbląg oraz dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Od tego czasu prezydent Elbląga przyznał 106 nagród: 64 indywidualne, 20 zespołowych, 19 honorowych oraz trzy specjalne.
     Prezydenckie nagrody przyznawane są za działalność w dziedzinach: kultura i sztuka, oświata i wychowanie, gospodarka, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia i opieka społeczna. Mogą je otrzymać indywidualne osoby fizyczne oraz zespoły osób.
     Wnioski o przyznanie nagród mogą zgłaszać radni Rady Miejskiej, organizacje społeczne, związki zawodowe, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy. Przyznawane są nagrody finansowe (określona kwota pieniężna, dyplom i statuetka) oraz honorowe w formie okolicznościowego dyplomu i statuetki.
     - Wnioski o przyznanie nagród za rok 2006 wraz z uzasadnieniem przyjmowane są w sekretariacie Prezydenta Miasta do 30 listopada - mówi Agnieszka Staszewska. - Wzór wniosku można otrzymać w samym sekretariacie lub w Wydziale Kultury i Sportu (budynek USC, II pietro), do pobrania są również na stronach internetowych Urzędu Miejskiego. Laureatów nagród za bieżący rok poznamy 6 stycznia 2007 roku na Koncercie Noworocznym.
     Mówi rzecznik Prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska:

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • mnie nagrody najlepiej pienieszne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-15)
 • Dobrze by się wreszcie stało, gdyby te nagrody przydzielano osobom, które rzeczywiście robią coś ponadto niż to co wynika z ich obowiązków w pracy i za co otrzymują pieniądze. Wystarczy, że ktoś np. w kulturze przeprowadzi jakąś medialną (kosztowną)imprezę, od razu wędruje na listę do nagrody. Jest dużo osób, które robią wiele bezinteresownie, nie są podczepieni pod jakąś instytucję, działają samodzielnie i mają naturę społeczników, a ich działalność przynosi wymierne efekty, zwłaszcza w promocji naszego Elbląga. I w tym kierunku winno się nagradzać, a nie tak, że jedna instytucja występuje o nagrodę "zaprzyjaźnionej" instytucji, a tamci się rewanżują. Po co również dublować nagrody? Np. bywa tak, że w roku ktoś tam otrzyma już wyróżnienie od wojewody, od sejmiku, czy starosty, a w puli Prezydenta Miasta jest ponownie jest hołubiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Spector.(2006-11-15)
 • myslisz o sobie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-15)
 • Chyba o pewnej pani, co to zawsze mówi taką dziwną chrypką, nie powodowaną bynajmniej zaziębieniem, tylko... no chyba nadużywaniem pewnego płynu.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dżk.(2006-11-15)
 • Jak to KOMU? Należy się Pani G. jak nic! Za to, że zrezygnowała z zaszczytnej funkcji senatora by wzbogacić swą osobowością radę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dziak(2006-11-15)
 • Szczerze i bez ironii proponuję przyznać nagrodę Pani Teresie Miłoszewskiej jednej w organizatorek Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Kobieta traktuje swoich współpracowników z szacunkiem i zawsze uraczy każdego słonecznym uśmiechem. Nauczmy sie doceniac ludzi, którzy maja wielkie serca, artystyczne dusze a do tego szanuja ludzi i oddaja swojej pracy serce. A w Światowidzie to zapawa na precedens.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Palindrom(2006-11-18)
 • wzruszajaca jest twoja opinia o innych pracownikach Swiatowida. W ich imieniu serdecznie ci dziekuje i zycze podobnych opinii o tobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-18)
 • najlepiej nagrodzić tych co zawsze, jak w dobrej rodzinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-19)
 • dostaną SAMI SWOI, bo przecież należy im podziękować za dobrą kampanię wyborczą. Reszcie radzę - szkoda papieru i długopisu. Znam to z doświadczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-11-20)
 • Konia z rzędem temu, który twierdzi, że w tym roku nikt ze Światowida nie zostanie wyróżniony. Tam przynajmniej 3 osoby niecierpliwie przebierają nogami w miejscu....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rzędzian(2006-11-21)
 • a co boli cie to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-21)
 • Tak, ponieważ gdy ktoś robi to co do niego należy, to z reguły dostaje za to w terminie wypłatę. A na nagrodę trzeba po prostu robić nieco więcej i wykorzystywać swój umysł i wiedzę "pro publico bono".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kisiel&ska(2006-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)