Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Fontanna Fontanna

Komu nagroda od prezydenta?

Do końca listopada można składać wnioski o przyznanie dorocznych Nagród Prezydenta Miasta Elbląga za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta. Laureatów poznamy w styczniu 2007 r. podczas Koncertu Noworocznego.

Pierwszy raz wręczono Nagrody Prezydenta Elbląga za rok 1991.
     - Nagrodę indywidualną otrzymała wówczas dr Aleksandra Gabrysiak - przypomina Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Zespołowo wyróżnione zostały zaś: pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Start Elbląg oraz dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Od tego czasu prezydent Elbląga przyznał 106 nagród: 64 indywidualne, 20 zespołowych, 19 honorowych oraz trzy specjalne.
     Prezydenckie nagrody przyznawane są za działalność w dziedzinach: kultura i sztuka, oświata i wychowanie, gospodarka, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia i opieka społeczna. Mogą je otrzymać indywidualne osoby fizyczne oraz zespoły osób.
     Wnioski o przyznanie nagród mogą zgłaszać radni Rady Miejskiej, organizacje społeczne, związki zawodowe, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy. Przyznawane są nagrody finansowe (określona kwota pieniężna, dyplom i statuetka) oraz honorowe w formie okolicznościowego dyplomu i statuetki.
     - Wnioski o przyznanie nagród za rok 2006 wraz z uzasadnieniem przyjmowane są w sekretariacie Prezydenta Miasta do 30 listopada - mówi Agnieszka Staszewska. - Wzór wniosku można otrzymać w samym sekretariacie lub w Wydziale Kultury i Sportu (budynek USC, II pietro), do pobrania są również na stronach internetowych Urzędu Miejskiego. Laureatów nagród za bieżący rok poznamy 6 stycznia 2007 roku na Koncercie Noworocznym.
     Mówi rzecznik Prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska:

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • mnie nagrody najlepiej pienieszne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-15)
 • Dobrze by się wreszcie stało, gdyby te nagrody przydzielano osobom, które rzeczywiście robią coś ponadto niż to co wynika z ich obowiązków w pracy i za co otrzymują pieniądze. Wystarczy, że ktoś np. w kulturze przeprowadzi jakąś medialną (kosztowną)imprezę, od razu wędruje na listę do nagrody. Jest dużo osób, które robią wiele bezinteresownie, nie są podczepieni pod jakąś instytucję, działają samodzielnie i mają naturę społeczników, a ich działalność przynosi wymierne efekty, zwłaszcza w promocji naszego Elbląga. I w tym kierunku winno się nagradzać, a nie tak, że jedna instytucja występuje o nagrodę "zaprzyjaźnionej" instytucji, a tamci się rewanżują. Po co również dublować nagrody? Np. bywa tak, że w roku ktoś tam otrzyma już wyróżnienie od wojewody, od sejmiku, czy starosty, a w puli Prezydenta Miasta jest ponownie jest hołubiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Spector.(2006-11-15)
 • myslisz o sobie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-15)
 • Chyba o pewnej pani, co to zawsze mówi taką dziwną chrypką, nie powodowaną bynajmniej zaziębieniem, tylko... no chyba nadużywaniem pewnego płynu.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dżk.(2006-11-15)
 • Jak to KOMU? Należy się Pani G. jak nic! Za to, że zrezygnowała z zaszczytnej funkcji senatora by wzbogacić swą osobowością radę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dziak(2006-11-15)
 • Szczerze i bez ironii proponuję przyznać nagrodę Pani Teresie Miłoszewskiej jednej w organizatorek Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Kobieta traktuje swoich współpracowników z szacunkiem i zawsze uraczy każdego słonecznym uśmiechem. Nauczmy sie doceniac ludzi, którzy maja wielkie serca, artystyczne dusze a do tego szanuja ludzi i oddaja swojej pracy serce. A w Światowidzie to zapawa na precedens.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Palindrom(2006-11-18)
 • wzruszajaca jest twoja opinia o innych pracownikach Swiatowida. W ich imieniu serdecznie ci dziekuje i zycze podobnych opinii o tobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-18)
 • najlepiej nagrodzić tych co zawsze, jak w dobrej rodzinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-19)
 • dostaną SAMI SWOI, bo przecież należy im podziękować za dobrą kampanię wyborczą. Reszcie radzę - szkoda papieru i długopisu. Znam to z doświadczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-11-20)
 • Konia z rzędem temu, który twierdzi, że w tym roku nikt ze Światowida nie zostanie wyróżniony. Tam przynajmniej 3 osoby niecierpliwie przebierają nogami w miejscu....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rzędzian(2006-11-21)
 • a co boli cie to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-21)
 • Tak, ponieważ gdy ktoś robi to co do niego należy, to z reguły dostaje za to w terminie wypłatę. A na nagrodę trzeba po prostu robić nieco więcej i wykorzystywać swój umysł i wiedzę "pro publico bono".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kisiel&ska(2006-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA