Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Konferencja self-adwokatów

W czwartek 29 marca w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się II Konferencja Klubu Self-adwokatów Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu pn. „Mój sukces – sukces w perspektywie osób niepełnosprawnych”.

Dzięki uprzejmości władz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną pokażą społeczności lokalnej swoją obecność. Self-adwokatura (self-advocacy) to bezpośrednie występowanie we własnym imieniu przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną – stają się one rzecznikami własnych spraw.
     Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wierzy, że większość ludzi z niepełnosprawnością intelektualną ma możliwości do tego, by uczestniczyć w życiu społecznym. W interesie wszystkich jest, by rozwijać ich umiejętności, aby nie pominąć ich pozytywnego wkładu w różnorodność naszego społeczeństwa.
     Elbląski klub self adwokatów działa w jednej z placówek PSOUU – Dziennym Centrum Aktywności. Od 2 lat przy DCA funkcjonują dwie grupy self -adwokatów ze wsparciem instruktorów, a środki na działania pochodzą z PFRON, pozyskane w ramach projektu „Wyruszyć szlakiem marzeń – racjonalne wspieranie, czyli społeczna rehabilitacja drogą do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną”.
     Konferencja jest formą aktywnego udziału osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu lokalnej społeczności. Tym razem self adwokaci podejmą próbę przedstawienia szerokiej publiczności swoich sukcesów oraz swojego rozumienia pojęcia „sukces”. Uczestnictwo w konferencji zapowiedzieli również self adwokaci z Iławy i Ostródy.
     
     Program konferencji
     godz. 10-10.15 – rejestracja uczestników
     godz. 10.15-10.25 – rozpoczęcie konferencji (Wojciech Sojka – instruktor self-adwokat): przywitanie gości oraz uczestników konferencji, wprowadzenie do konferencji
     godz. 10.25-10.30 – prezentacja grupy elbląskiej (Luiza): przedstawienie członków grupy z imienia wraz z podanym tematem hobby
     godz. 10.30-10.35 – „Co to jest self-adwokatura” – prezentacja: krótkie wprowadzenie w definicję, główne cele i założenia
     godz. 10.35-10.45 – prezentacja tematu konferencji „Mój sukces” – wprowadzenia: sukces indywidualny osoby niepełnosprawnej, prezentacja własnej osoby na podstawie sukcesów indywidualnych
     godz. 10.45-11 – prezentacje indywidualne: każdy z uczestników panelu prezentuje swój „sukces” poparty uzyskanymi medalami, dyplomami oraz prezentuje swoją twórczość (witraż, ceramika, malarstwo itp.)
     godz. 11-11.05 – zakończenie panelu elbląskiego
     godz. 11.05-11.15 – przerwa
     godz. 11.15-12 – prezentacja grupy self-adwokatów – PSOUU Koło w Ostródzie
     godz. 12-12.45 – prezentacja grupy self-adwokatów – PSOUU Koło w Iławie
     godz. 12.45-13 – pytania gości, dyskusja, zakończenie.
PSOUU Koło w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem