Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Konferencja "Uczymy myślenia"

 
Elbląg, Konferencja "Uczymy myślenia" na zdjęciu Petra Pouw-Legene (Holandia) i Maciej Winiarek, fot. nadesłana
Rek

26 września 2013 roku w Elblągu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Uczymy myślenia. Skuteczna edukacja – innowacyjne metody diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, bibliotekarzy i wychowawców.
     Tematem konferencji było wykorzystanie potencjału intelektualnego każdego ucznia.
     Petra Pouw-Legene (Holandia) – zaprezentowała Metodę Davis'a jako nowe spojrzenie na pracę z dzieckiem dyslektycznym. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, ponieważ zbyt wielu uczniów napotyka z tego powodu na niepowodzenia edukacyjne. Konkretne przykłady i sukcesy jakie przynosi metoda Davisa stawiają pytanie, czy przenieść ją na elbląski grunt. Petra Pouw-Legene podkreśliła również zalety pakietu "Kuferek Tajemnic" w pracy z dziećmi, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Zaproponowana w pakiecie edukacja najmłodszych, wykorzystująca nowatorskie zastosowanie narzędzi TOC, wspiera dziecko w okresie przedliterowym i skutecznie zapobiega "produkowaniu dyslektyków".
     Dorota Rudzińska Friedel przedstawiła autorską metodę Treningu Globalnego jako wielowymiarowe wsparcie edukacji ucznia z trudnościami w uczeniu się. Marta Piernikowska-Hewelt przedstawiła praktyczne zastosowanie narzędzi myślowych TOC w pracy z uczniami niepełnosprawnymi.
     Narzędzia TOC powoli wrastają w edukacyjną rzeczywistość naszego miasta. Szczególnie zaangażowały się w to Szkoła Podstawowa Nr 16 i Nr 21, a ostatnio również Szkoła Podstawowa Nr 4. Nauczyciele, którzy odważyli się wykorzystać narzędzia TOC w uczeniu i wychowaniu, dostrzegli i docenili ich ogromną wartość. W swoim wystąpieniu potwierdził to również Maciej Winiarek, dyrektor TOC dla Edukacji Polska, prezentując badania dr Hewilii Hetmańczyk nad rozwojem kompetencji społecznych i empatii u dzieci w wieku 9-13 lat. Uczestnicy mieli okazję poznać wyniki tych działań i pozytywne zmiany, jakie przyniosły.
     W konferencji wzięło udział ponad 170 uczestników i była ona transmitowana w jakości full HD w formie online przez Stowarzyszenie Akcja Wspierania Aktywności - patrona medialnego.
     
     Organizatorami konferencji był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz TOC dla Edukacji Polska. Patronat Honorowy nad konferencją objęła Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

Alicja Guła, Agata Urbańska, W-MODN w Elblągu, organizatorki konferencji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II