UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kopali Mierzeję, bawili się i wygłupiali

 
Elbląg, Kopali Mierzeję, bawili się i wygłupiali
fot. Michał Skroboszewski

Ktoś kiedyś powiedział, że starość nie radość? Nic bardziej mylnego. Seniorzy z Uniwersytetów III Wieku bawią się na całego, bo duchem są cały czas młodzi i dopiero teraz czują, że żyją. Dziś (4 kwietnia) w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się Trzeci Przegląd Twórczości Artystycznej Uniwersytetów III Wieku na Warmii i Mazurach. Zobacz zdjęcia

Podczas przeglądu swoje teatralne i kabaretowe umiejętności pokazali seniorzy z Braniewa, Węgorzewa, Giżycka, Olsztyna, Wydmin, Ostródy i oczywiście Elbląga. - Nasz uniwersytet reprezentuje zespół "Alebabki" – mówi Iwona Orężak, prezes UTWiON w Elblągu. - Przegląd pokazem tańca otworzył nasz zespół "Fantastic". Najlepsze zespoły wyłoni jury w składzie: Teresa Miłoszewska, pełnomocnik dyrektora ds. osób starszych i niepełnosprawnych w CSE Światowid, Krystyna Sandecka, polonistka oraz Krystyna Adamska, przewodnicząca Klubu Seniorów.
       Zespół z Ostródy zaprezentował sztukę teatralną pt. "Kandydatki na żonę". Aktorzy byli nieco rozczarowani, ponieważ nie udało im się pokazać swojego dzieła do końca. - To bardzo ładna sztuka, ale pokazałyśmy tylko połowę, w połowie nam przerwano, bo niby za długa... - mówi Elżbieta Dziergacz, prezes UTWiON w Ostródzie. - Cztery kandydatki na żonę i jeden pan. Oprócz tego dwie ciotki, które chcą go ożenić. To trzeba po prostu zobaczyć. I jeszcze piąta - służąca i to właśnie ta wygrywa. Wyszłaby za tego pana, gdyby nam nie przerwano – dodaje rozżalona. - Do pointy nie udało się dojść. Daliby nam chociaż pokazać do końca, nawet gdyby nas mieli potem zdyskwalifikować.
       - Przyjechałyśmy tyle km, cały rok się przygotowałyśmy i nie mogłyśmy pokazać całej sztuki. Zakończenie było tak piękne! - wtóruje jej koleżanka, Janina Brzuzy, wiceprezes UTWiON w Ostródzie.
       Elbląski zespół dla odmiany pokazał się z kabaretem. Poruszył temat bardzo bliski naszemu miastu. - Dziś zajmiemy się najgorętszym dla elblążan tematem, czyli przekopem Mierzei Wiślanej – mówi Krystyna Trudnowska z Kabaretu "Alebabki". - Jesteśmy przygotowane, uzbrojone w łopaty, wszyscy kopiemy, bo podobno to ma bardzo dużo kosztować, ma się nie opłacać, więc musimy się wziąć do dzieła i pomóc władzy w tym dziele! Scenariusz jest nasz własny. Kopią wszystkie grupy wiekowe: dzieci ze żłobka, przedszkolaki oraz seniorzy z UTWiON-u. My oczywiście w ich roli. Ja jestem prezeską tej grupy. Ma być śmiesznie do bólu. Będziemy śpiewać, gadać, kopać, bawić się i wygłupiać.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama