UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mali patrioci o Elblągu

 
Elbląg, Mali patrioci o Elblągu
fot. nadesłana

W Przedszkolu nr 34 odbył się konkurs wiedzy o Polsce i mieście Elbląg pt. „Mały Patriota”, w którym wzięły udział dzieci 6-letnie z pięciu placówek: Przedszkoli nr 31, nr 26, nr 8, nr 3 i nr 34. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie wiedzy o Polsce i Elblągu, budowanie tożsamości i poczucia przynależności regionalnej i narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego miasta, kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs wiedzy o Polsce i mieście Elbląg „Mały Patriota”
     Konkurs opracowały i poprowadziły nauczycielki: Katarzyna Paradowska, Magdalena Gagat i Bogusława Pudlak. Organizacja konkursu związana była również bezpośrednio z przystąpieniem Przedszkola nr 34 do starań o certyfikat „Szkoła Wierna dziedzictwu” przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju.
     Po zapoznaniu z zasadami i punktacją konkursową wyłonione drużyny przystąpiły do rozwiązywania zadań. Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach:
     - ułożenie całości z części i określenie z jakiego miasta jest zdjęcie,
     - rozpoznawanie hymnu Polski oraz hejnału Elbląga,
     - miejsca na mapie-umieścić obrazki w odpowiednim miejscu na mapie,
     - wyłonienie symboli narodowych,
     - rozwiazywanie zagadek słownych n/t Elbląga i Polski,
     - znajomość herbów miast polskich,
     - dobieranie ilustracji do wysłuchanego fragmentu baśni polskiej, nazwanie baśni;
     - rozwiązanie quizu wiedzy o polskich symbolach narodowych i regionach – wybór właściwej odpowiedzi,
     Podczas konkursu dzieci wszystkich pięciu drużyn wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów.
     Konkurs wiedzy o Polsce i Elblągu był nie tylko sprawdzianem wiadomości przedszkolaków, ale również okazją do integracji i wspólnej zabawy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama