Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Birukt wsród mew Birukt wsród mew

Maria Piór zostaje

Maria Piór pozostanie dyrektorem olsztyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sejmik wojewódzki nie wyraził zgody na rozwiązanie z nią umowy o pracę.

O taką zgodę poprosiła w marcu radnych województwa prezes ZUS Aleksandra Wiktorow. Decyzja sejmiku jest jej niezbędna, ponieważ dyrektor Piór jest jednocześnie radną wojewódzką. Prezes Wiktorow zarzuciła Marii Piór nieprawidłowości w zarządzaniu oddziałem m.in. nieterminowe wydawanie decyzji i niesłuszne naliczanie odsetek. Miała to wykazać przeprowadzoną przez centralę ZUS kontrola.
     Sejmik miał tą sprawą zająć się już w kwietniu, jednak swoje stanowisko dyrektor Piór przedstawiła radnym już po sesji.
     - Poprosiłem radną Piór o dodatkowe wyjaśnienia - mówi Miron Sycz, przewodniczący sejmiku. - Według niej nieprawidłowości wytknięte przez prezes ZUS niekoniecznie powstały za jej wiedzą i w czasie jej kadencji. Maria Piór zapewniła, że wszystkie usterki w pracy olsztyńskiego oddziału zostały już usunięte.
     Te wyjaśnienia wystarczyły radnym. We wtorek 40 z nich opowiedziało się za nie wyrażeniem zgody na rozwiązanie z radną Piór umowy o pracę. Od głosu wstrzymała się sama zainteresowana, a za wnioskiem prezes ZUS opowiedział się tylko jeden radny.
     - Sejmik swoje stanowisko podjął - dodaje Miron Sycz. - Teraz prezes Wiktorow bez naruszenia prawa odwołać Marii Piór nie może.
     Szefowa ZUS może poczekać jednak do jesieni, aż skończy się kadencja sejmiku. Wtedy swój wniosek może powtórzyć, a sejmik będzie go już rozpatrywać w innym składzie.
     
     Zobacz także: "M. Piór: Jak ja, to i reszta"

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Prezes, Rradny- to ile ma pieniążków????????????????Ładny grosz, a reszta zdychać pod płot!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha! A może część dałaby na filantropię?!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-05-23)
 • A moi znajomi mają dzieci i na każde dostają od miasta , aż około 30 zł. Nie wiem o co chodzi?????????? Czy Ci bogatsi nie mogą pomóc biednym? Po co im tylt szmalu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-05-23)
 • ma sie te znajomosci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-05-23)
 • Sejmik swoje stanowisko podjął... chyba za nogi... Marii :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dzejbi(2002-05-23)
 • Chyba PortEl czytają w Olsztynie, bo trudno sobie wyobrazić, by elblążanie takie bzdury wypisywali. Chyba, że działa stara narodowa przywara psa ogrodnika - czyli atakowania tych, których się choć trochę zna. Bo nawet najgłupszy (a skoro umie pisać to już chyba inteligent) nie ma złudzeń, że wojna o Marię piór to kolejny etap rugowania naszych z funkcji wojewódzkich. Niestety, czeka Was (Ciebie?) satysfakcja - niedługo już żadnego elblążanina nie będzie na ponadlokalnym stanowisku. Kupujcie szampana!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-05-23)
 • JeW woli zasadę „Nie ważne kwalifikacje tylko polityczne racje”. Jest mi obojętne czy ZUSem będzie kierował ktoś z Elbląga czy Pomorskiej Wsi , ma to być osoba znająca się na rzeczy. Jeżeli JeW własnym słowem zaświadczy że ta pani ma jakiekolwiek kwalifikacje poza prawicowym namaszczeniem to z pokorą przeproszę za moje wątpliwości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  de-bil(2002-05-24)
 • De-bil: oczywiście, że niczego nie zaświadczę, bo się na tym nie znam. Ale póki De-bil nie zaświadczy, że z Pomorskiej Wsi będzie lepszy fachowiec niż z Elbląga, to będę targował się o stołki dla naszych. Niedawno rozmawiałem z Tuskiem - powiedział: ja bym ZUS sprywatyzował i pozbył się wielu "nierozwiązywalnych" kłopotów, ale gdy to powiem, to mnie zakrzyczą. I w tym jest problem: nie dojrzeliśmy do rzeczowych rozwiązań, więc spór o M. Piór nie jest sporem o kompetencje, tylko o to, czy ZUS-em ma kierować "nasz" olsztyński człowiek, czy "wasz" Elblążanin. W takim sporze jestem za Elblążaninem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-05-24)
 • De-bil, jeszcze jedno. Założę się, że następca M. Piór nie będzie miał ukończonych dwóch kierunków "po linii": adminstracji i prawa. Zakładem niech będą przeprosiny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-05-24)
 • No nareszcie jakieś rozsądne głosy w sprawie, a nie obrzucanie się nawzajem inwektywami - poza oczywiście moim osobistym bełkotem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-05-25)
 • De-bil: i jeszcze jedno (po raz drugi). Ja już prawie na pewno wiem, dla kogo szykuje się stołek po MP. Możesz zacząć przepraszać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-05-26)
 • JeW. Ja też wiem i powiem - po wyborach syn Hojarskiej, no chyba że będzie chciał być ministrem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MaSer(2002-05-28)
 • MaSer: kwalifikacji Twojego kandydata nikt nie zakwestionuje. Niechby spróbował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JeW(2002-05-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
karma p. falista
Artemia
Ochotka żywa